Trudna sytuacja sianowianek
Niestety nie udał się piłkarkom Victorii SP 2 Sianów wyjazd na mecz II ligi kobiet do Chełmży. Sianowianki przegrały z KKP Chełmża 0:4 (0:2). Zespół sianowski pojechał na mecz w bardzo przetrzebionym składzie i pomimo osłabienia przez pierwsze półgodziny grał dobrze i nie zanosiło się na porażkę. Niestety w 30 minucie po błędzie jednej z zawodniczek sianowskiej obrony zawodniczka KKP Paulina Jurkiewicz zdobywa bramkę i Chełmża prowadziła 1:0. Odpowiedzią na to było przesunięcie grającej na środku obrony Malwiny Grzelak do ataku. Niestety nie skończyło się to dobrze.
W 35 minucie po wątpliwym faulu sędzia podyktował rzut karny dla chełmżanek, które nie skorzystały z prezentu. Tuż przed przerwą po błędzie jednej z sianowskich obrończyń gospodynie strzeliły drugą bramkę a autorka jej była Oliwia Ossowska. Tak więc pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla KKP. Pech nie opuszczał zespołu sianowskiego.

Na drugą połowę nie wyszła dobrze grająca Wiktoria Kaszyńska, która uległa kontuzji pod koniec pierwszej połowy a na dodatek stracił trzecią bramkę po strzale Leny Sadowskiej już w 46 minucie. I było 3:0. Pomimo to sianowianki nie załamały się i próbowały zmienić wynik meczu. Niestety atakując robiły błędy w obronie i w 71 minucie po faulu Oliwii Żywanowskiej sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystała Lena Sadowska. KKP prowadziło 4:0. Jeszcze w końcówce sianowianki stworzyły 3 dobre okazje do zmiany wyniku po akcjach Wiktorii Robakowskiej i Nikoli Pielich ale wynik już się nie zmienił. Opiekunowie sianowskiego zespołu pomimo wysokiej porażki pochwalili swoje dziewczyny za ambitną grę przez całe spotkanie przy wysokiej temperaturze powietrza. W zespole Victorii SP2 bardzo udanie zadebiutowała Agata Czaban . Porażka Victorii SP2 z KKP Chełmża przy jednoczesnej wygranej Orła Wałcz ze Stęszewem spowodowała spadek Victorii SP2 na pozycję spadkową w tabeli. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze 3 kolejki i będzie ciężko o punkty. Następny mecz sianowianki zagrają gościnnie w KOSZALINIE 9 maja 2019 r. o godzinie 15.00 na stadionie Bałtyku z liderem II Ligi zespołem AP Kotwica Kołobrzeg.

W ekipie sianowskiej Victorii SP2 zagrały: Oktawia Kaszewska, Agata Czaban, Wiktoria Kaszyńska, Karolina Kawałek, Viktoria Heib, Nikola Pielich, Laura Lichmańska, Oliwia Żywanowska, Wiktoria Ostróżka, Wiktoria Robakowska, Malwina Grzelak.
�r�d�o: Victoria Sp 2

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

II liga Kobiet Kujawsko - Pomorska (2018/2019)