XX Jubileuszowy Turniej Karate
autor: MusachiW niedzielę 02.12.2018r. w hali sportowej MOSRiR przy ul. Twardowskiego 12b w Szczecinie został zorganizowany przez Klub Karate Samuraj XX Mikołajkowy Turniej Karate 'Samuraj Cup' o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin.

Turniej otrzymał honorowy Patronat Prezydenta Miasta Szczecin i wsparcie finansowe Urzędu Miasta. W rozegranych konkurencjach uczestniczyło 292 zawodników reprezentujących następujące kluby z województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego:
- Klub Karate Samuraj Szczecin

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął Klub Kamikaze Szczecin przed Klubem Samuraj Szczecin i  Klubem Tora Legnica.

Najlepszymi zawodnikami turnieju została wśród dziewcząt Wiktoria Kamińska z klubu Kamikaze Szczecin (trzy złote medale), a wśród chłopców, Marcel Fidelus i Mateusz Markiewicz z klubu Kamikaze Szczecin (3 złote medale).

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta jest jednym z najstarszych w Szczecinie. W sobotę odbył się po raz 20 i wielu dzisiejszych mistrzów stawiało na nim swoje pierwsze kroki. Kto wie, może w tym gronie znajdą się przyszli olimpijczycy ponieważ Karate zostało przyjęte do dyscyplin olimpijskich i o pierwsze medale będą walczyć karatecy już w 2020 roku w Tokio.

relacjďż˝ dodaďż˝: Musachi