Vineta pokazała klasę w Trzcińsku
autor: Daniel Klamborowski MOKiS Kamień

Po słabym w wykonaniu Orła meczu, Vineta zasłużenie wygrała 4-0. Spotkanie choć zapowiadało się na ciekawe było nim w istocie tylko przez pierwsze pół godziny. Goście obnażyli wszystkie braki Orła w tym meczu. Wynik szczególnie w ostatnim kwadransie mógł być zdecydowanie wyższy. Vineta zagrała składniej, z myślą oraz miała w swoich szeregach zawodników, którzy mogą przesądzać o losach meczu. Dwie bramki w tym pojedynku strzelił wprowadzony po przerwie Tarka. Po jednym trafieniu zaliczyli Wojtkiewicz oraz Nagórski. Orzeł kończył w „10”, gdy po faulu na wychodzącym sam na sam zawodniku gości, ukarany czerwoną kartką został Walczak.

Spotkanie dla kibiców zgromadzonych w Trzcińsku mogło podobać się tylko przez pierwsze dwa kwadranse. Vineta objęła prowadzenie za sprawą Wojtkiewicza, który zaliczył 11 trafienie w rozgrywkach. Goście rozklepali obronę Orła a napastnik z Wolina nie miał problemów z umieszczeniem piłki w długim rogu bramki Jessa. Bardzo ofensywnie grała dwójka bocznych obrońców vicelidera tabeli. Szczególnie z lewej strony bardzo dobre wrażenie sprawiali goście. Po jednej z takich akcji lewo nożny obrońca uderzył na bramkę Orła a piłka zatrzymała się na poprzeczce. W pierwszej części Orzeł próbował odpowiedzieć m.in. strzałami Janusza czy też Mikitowa jednak było to za mało na dobrze dysponowanych gości. Bardzo dobre wrażenie w bramce robił golkiper przyjezdnych Reszkis. Żył w bramce jak i na przedpolu a co ważne umiejętnie wprowadzał piłkę do gry. Vineta mogła jeszcze przed przerwą ułatwić sobie drugą połowę. W dogodnej sytuacji bronił Jess. Praca sędziego w tym dniu nie była najlepsza. Często mylił się z decyzją gwiżdżąc na korzyść Vinety. Kibice byli nie zadowoleni z tego faktu. Nie mniej jednak Vineta zasługiwała na prowadzenie po tej części meczu.

Na drugą połowę w Orle nastąpiła jedna zmiana. Artura Omańskiego zastąpił M .Mazur. Ta połowa to już całkowita dominacja gości z Wolina. Najpierw na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził Vinetę wprowadzony po przerwie Tarka. Świetnie uwolnił się z pod opieki naszych graczy i silnym strzałem po krótkim słupku pokonał Jessa. Nasz bramkarz mógł trochę lepiej zachować się przy tym strzale chociaż z drugiej strony był oślepiony przez słońce. Nie minęło kilka minut a Tarka miał na swoim koncie już 2 trafienia. Po rzucie rożnym skierował on bowiem piłkę do bramki uderzeniem głową. W międzyczasie sędzia spotkania(tym razem jak najbardziej słusznie) ukarał zawodnika Orła czerwonym kartonikiem. Nieszczęśliwym sprawcą był Walczak, który powstrzymywał wychodzącego sam na sam zawodnika gości. Gospodarze dostali jeszcze przysłowiowego „gwoździa do trumny”. A mogło ich być kilka. W sytuacji sam na sam żadnych problemów z pokonaniem naszego bramkarza nie miał Nagórski. Wyspiarze prowadzili już 4 golami i nadal atakowali. Orzeł w drugiej części odpowiedział tylko jednym strzałem oraz jednym rzutem wolnym z okolic pola karnego. Vineta mogła trafić do siatki po raz 5,6 czy nawet 7. Raz obronił nasz bramkarz, natomiast dwa razy sytuacje zmarnowali zawodnicy z Wolina. Zmiany przeprowadzone przez trenera również nie przyniosły żadnego skutku. Na placu obejrzeliśmy oprócz M. Mazura także Komornickiego, Szulawe oraz Kozika. Spotkanie skończyło się wynikiem 0-4 dla przyjezdnych.

Nasz zespół zagrał słabo, był cieniem poprzedniego pojedynku w Mierzynie. Dodatkowo sędzia wykartkował Mikitowa, Chrzanowskiego oraz P. Mazura(nie zapominając o czerwonej kartce dla Walczaka). Cała trójka, oprócz Piotrka Mazura, nie będzie mogła wystąpić w bardzo ważnym meczu z Polonią Płoty, który będzie meczem „o 6 punktów”. Po naszej dzisiejszej porażce oraz wysokim zwycięstwie Odry i wyjazdowym Polonii, drużyna spadła na 6 miejsce w tabeli. Miejmy nadzieje, że zawodnicy szybko odbudują swoje morale i zmobilizują się na niedzielne spotkanie z Polonią w Płotach.

Orzeł- Vineta 0-4

Bramki: Wojtkiewicz, Nagórski, Tarka 2.

Orzeł: Jess - P. Rosadziński, Sarnecki, Wiśniewski - P. Mazur, Janusz, K. Omański, A. Omański, Walczak - Mikitów, Chrzanowski.
na zmianę wchodzili: Szulawa, M. Mazur, Komornicki, Kozik.

Vineta: Reszkis, Cader, Tomków, Graczyk, Substyk, Łodyga, Kudła, Tubacki (Herosimczyk), Przewoźny (46 Tarka), Wojtkiewicz (Nagórski Adam), Nagórski Adrian.

relacjďż˝ dodaďż˝: kondzio2