Net-Line Futsal Team mistrzem VII edycji KALF-u
autor: WOŚPautor: KALFW trakcje XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która odbyła się w Hali Widowiskowo Sportowej w Kamieniu Pomorskim zostały rozegrane dwa spotkania o 3-4 miejsce oraz mecz finałowy. O godzinie 13.00 na parkiet wybiegły Ekol Dziwnówek oraz Repro Service Pol. Oba zespoły walczyły o 3 miejsce. Od początku spotkania można było zauważyć lekką przewagę Repro Service Pol. Oba zespoły co chwilę tworzyły składne sytuację podbramkowe. Mecz zakończył się zwycięstwem Repro Service Pol 8:7.

Najważniejsze spotkanie tego dnia, czyli mecz finałowy pomiędzy Jantarem Dziwnówek, a Net-Line Futsal Team odbyło się o godzinie 19.00. Już godzinę przed spotkaniem trybuny były pełne. Spotkanie to sędziowali Łukasz Strabel oraz Łukasz Struk (sędziowie II ligi Futsalu). Kibice licznie zgromadzeni na obiekcie sportowym mogli się spodziewać ciekawego widowiska. Raczej się nie zawiedli, ponieważ w finale wystąpiły najsilniejsze ekipy. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Jantar Dziwnówek po ewidentnym błędzie zespołu Net-Line Futsal Team. Chwilę później na tablicy widniał już wynik 1:1. Po kilku minutach bramkarz gości Ryszard Pluciński po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z siatki. Bramkarz ten zdobył także w tym spotkaniu dwie bramki dla swojego zespołu. Zawodnicy z Dziwnówka jednak długo nie cieszyli się prowadzeniem. Po paru minutach Józef Górniak zdobył bramkę kontaktową. Po zmianie stron zespół Net-Line Futsal Team ruszył śmielej do ataku co się opłacało zdobyciem bramki na 3:2. Tym razem to zespół gości długo nie cieszył się z prowadzenia, gdyż zawodnicy z Dziwnówka zdobyli 3 bramkę. Na 8 minut przed końcem spotkania bramkarz Jantaru Dziwnówek Patryk Pastor musiał opuścić plac gry z powodu otrzymania czerwonej kartki za wślizg za polem karnym. Wtedy to zespół Net-Line wykorzystał sytuację i zdobył czwartą bramkę. Grając w przewadze przez dwie minuty zespół ten mógł zdobyć o wiele więcej bramek, ale z opresji wychodził zmiennik Ryszard Wach. Zawodnicy niesieni dopingiem swoich kibiców jeszcze mocniej zaatakowali i w konsekwencji zdobyli kolejne bramki i wygrali całe spotkanie 6:3.

W meczu nie mogli wystąpić Kamil Jastrzębski – Jantar Dziwnówek (kontuzja), Dariusz Jakubowski – Jantar Dziwnówek (pauza za 2 żółte kartki), oraz z ekipy Net-Line Futsal Team Tomasz Domagalski, który na treningu doznał kontuzji oraz Mateusz Kożyb, który wyjechał do pracy zagranicę.

Po spotkaniu odbyła się oficjalna uroczystość, w której to uczestniczył Pan Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Kamieniu Pomorskim Pan Marek Świderski. Obaj panowie wręczyli dyplomy pamiątkowe komisji dyscyplinarnej w skład, której weszli: Bernard Kiełpiński, Jerzy Łoźiński oraz Pan Górniak. Następnie zostały wręczone dyplomy dla zespołów z III ligi, II ligi oraz SUPER KALF-u. Pierwsze trzy zespoły SUPER KALF-u oprócz dyplomów otrzymały medale, a zwycięzca otrzymał Puchar przechodni. Po uroczystości oficjalnie została zakończona VII edycja KALF-u. Już niebawem będą przyjmowane zgłoszenia do VIII edycji. Przypomnijmy iż królem strzelców w III lidze został Radosław Daniś (MKS Opoka), który zdobył 34 bramki, w II lidze został Michał Dzioch (Żubry), który zdobył 32 bramki, a w SUPER KALF-ie królem strzelców został Michał Szwerecki (Net-Line Futsal Team), który zdobył 33 bramki. Najlepszym bramkarzem w III lidze został Robert Janiszewski z PSP Kamień Pomorski, w II lidze Paweł Interewicz z Żubrów, a w SUPER KALF-ie Dominik Kokot z Darkingu. Drużyną Fair Play został zespół Realistów z II ligi KALF-u.

relacjďż˝ dodaďż˝: szoowar