Różnica klas
Z pewnością nie tak wyobrażali sobie pojedynek z ostatnią drużyną w lidze podopieczni Tadeusza Żakiety. Gwardia Koszalin przed własną publicznością przegrała 1:3 z Pogonią II Szczecin. Była to jednocześnie pierwsza ligowa wygrana "Portowców".

Szczecinianie do Koszalina przyjechali wzmocnieni piłkarzami pierwszego zespołu na placu gry zaprezentowali się m.in. wychowanek Bałtyku Koszalin Sebastian Rudol, a także Mariusz Malec, Dawid Błanik, Stanisław Wawrzynowicz czy Hiszpan Iker Guarrotxena Vallejo. Ponadto w końcówce na boisku zaprezentował się 17-letni Adrian Cybula, który przed dwoma laty przeniósł się z naszego klubu do Szczecina.

Od pierwszych minut lepsze wrażenie sprawiali goście. W 15 minucie Marcel Wędrychowski zmarnował kombinacyjną akcję swojego zespołu. W 24 minucie Wędrychowski wykorzystał błąd koszalinian i wyprowadził gości na prowadzenie. Gwardia popełniła błąd przy wznawianiu piłki, co wykorzystał Vallejo dając gościom dwubramkowe prowadzenie. W 43 minucie Pogoń zdobyła trzecią bramkę, tym razem Hartleb odbił uderzenie Dawida Błanika, ale niefortunnie, bo futbolówka trafiła do Oskara Kalenika, który bez problemów wpakował piłkę do siatki. Do przerwy 0:3.

Po zmianie stron Pogoń kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Gwardia starała się odrabiać straty, ale brakowało jej pomysłu jak to zrobić. W 85 minucie szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, gdy w polu karnym faulowany był Krystian Przyborowski. Rzut karny wykorzystał Dominik Drzewiecki. Spotkanie zakończyło się wygraną Pogoni 3:1.

Kolejny mecz Gwardia zagra 20 października na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz.

Skład Gwardii: Hartleb - Dondera, Wojciechowski, Stańczyk (46. Silski), Maciąg, Karbowiak, Majtyka (46. Przyborowski), Bednarski, Ginter (70. Gałach), Bułka (55. Szygenda), Drzewiecki.

relacjďż˝ dodaďż˝: arti15