Porażka Wilków na inaugurację
Nie udała się koszykarzom Wilków Morskich inauguracja sezonu III ligi. W pierwszym meczu w kategorii seniorów zespół złożony tylko i wyłącznie z chłopców grających na co dzień w rozgrywkach juniorów starszych i juniorów nie sprostał przeciwnikom z Klubu Uczelnianego AZS Politechnika Koszalin przegrywając sześcioma punktami 83:89 (24:18; 18:28; 14:19; 27:24).

Niedzielne spotkanie, które pierwotnie miało być rozegrane w Koszalinie, jednak na prośbę zespołu przyjezdnego rozegrane zostało w Szczecinie, było pierwszym spotkaniem, w którym zespół klubu WM uczestniczył w rozgrywkach seniorskich od sezonu 2005/2006. Wtedy to dziewczęta STK pod wodzą trenerów Adama Sella i Józefa Pawłowicza zakończyły rozgrywki w I lidze żeńskiej ( bezpośrednie zaplecze ekstraklasy ) na 5 miejscu. Natomiast w rozgrywkach męskich ostatni mecz w kategorii seniorów odbył się 20.03.2004r., kiedy to zespół prowadzony przez Mirosława Szewczyka i Józefa Pawłowicza w ostatnim meczu w II lidze podejmował zespół SKS MAG RYS Zgierz. Jako ciekawostkę należy podać, że w tamtym meczu w barwach STK wystąpił jako zawodnik obecny trener naszego zespołu Piotr Lesiakowski.

Mecz z Koszalinem rozpoczął w następującym składzie: Zbigniew Wochna, Wojciech Żurawik, Karol Nowacki, Radosław Bojko oraz Michał Steciuk.

AZS, w którego składzie wystąpił m.in. były zawodnik AZS Koszalin, mający za sobą występy na parkietach ekstraligi Krzysztof Wiechowski, od początku spotkania, nie mogli poradzić sobie z szybkimi atakami zespołu Wilków. Po pierwszych czterech minutach spotkania WM prowadziły 10:2 ( pierwsze punkty dla zespołu w rozgrywkach seniorskich zdobył Wojciech Żurawik ). Zawodnicy WM grali bez kompleksów i mimo, iż ustępowali przeciwnikowi siłą, nadrabiali to szybkością i agresywnością. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem Wilków zawodników 24:18.

W drugiej odsłonie goście mający doświadczenie w rozgrywkach seniorskich, zacieśnili szyki obronne i nie pozwalali już zawodnikom WM na łatwe minięcia, oraz zaczęli wykorzystywać swoja siłę na atakowanej tablicy, co przeszkodziło w wprowadzaniu przez szczecińskich zawodników szybkich ataków. Na pierwsze prowadzenie w meczu koszalinianie wyszli na minutę przez zakończeniem pierwszej połowy spotkania, gdy wspomniany już wcześniej Wiechowski rzutem za 2 pkt wyprowadził swój zespół na prowadzenie 41:40 - jak się później okazało - goście nie oddali już go do końca spotkania. Na przerwę AZS schodził z 4 punktowym prowadzeniem, ponieważ równo z ostatnią syreną trafił Wiechowski.

W drugiej połowie goście starali się kontrolować grę i skutecznie wykorzystywać swoją przewagę podkoszową. Zawodnicy gospodarzy natomiast starali się za wszelką cenę rzucać tylko za 3 punkty, nie mogąc sobie poradzić z obroną strefową przeciwników. Na 3 minuty przed końcem trzeciej kwarty goście osiągnęli najwyższą przewagę w tym spotkaniu - 61:49. Jednak zawodnicy WM nie poddawali się i zdołali przed końcem 3 kwarty zmniejszyć stratę do 9 punktów.

W ostatniej kwarcie szczecinianie ruszyli do odrabiania strat, poprzez mocny nacisk na całym boisku i wymuszanie strat na przeciwniku powoli zaczęli odrabiać straty. Pierwsze 4 minuty czwartej kwarty wygrali 8:0 i straty zniwelowane zostały do 1 punktu. W tym czasie dwoma celnymi rzutami za 3 punkty popisał się Zbigniew Wochna a dwa oczka dołożył Bartosz Rudiger. Jednak zabrakło doświadczenia, aby gospodarze wyszli na prowadzenie (niecelne rzuty spod kosza Bojki, Wochny, Steciuka, Nowackiego i kilka niepotrzebnych strat w tym okresie gry ). Goście natomiast skwapliwie wykorzystywali niedoświadczenie Wilków, wykorzystując sporne sytuacje na swoją korzyść spokojnie kontrolując sytuację na boisku do końca spotkania. Cień szansy pojawił się u zawodników WM na 17 sekund przed końcem, gdy jeden z zawodników koszalińskich za zbijanie piłki po koszu ukarany został przewinieniem technicznym a dwa osobiste wykorzystał Żurawik, jednak Wochna, wybijając piłkę zza linii bocznej, podał ją w aut, a faulowany Schreiber wykorzystał dwa osobiste ustalając wynik spotkania na 89:83 dla koszalinian.

STK Wilki Morskie - KU AZS Politechnika Koszalin 83:89 (24:18; 18:28; 14:19; 27:24).

Wilki Morskie: Bojko 19 ( 1x3pkt ), Steciuk 15 ( 1x3pkt ), Żurawik 12 ( 2x3pkt ), Wochna 11 ( 3x3pkt ), Rudiger 11 ( 1x3pkt ), Nowacki 10, Cwelich 3, Kujawski 2.

KU AZS: Schreiber 31 ( 3x3pkt), Wiechowski 27 ( 1x3pkt), Domaszewicz 8, Zalewski 8, Oszczęda 6, Kosterski 4, Thomas 3 (1x3pkt), Szałankiewicz 2, Kudłacz 0.

Następny mecz w rozgrywkach seniorów Wilki Morskie rozegrają za dwa tygodnie 9 grudnia w Kołobrzegu z tamtejszą Kotwicą.

relacjďż˝ dodaďż˝: mks48