Wesoły, radosny futbol
autor: Pszczółek1 kolejka zakończona ! Jak najlepiej opisać to, co działo się w miniony weekend? Myślę, że odpowiednim określeniem będzie: 'Wesoły, radosny futbol'. W 8 meczach tej kolejki padło aż 47 bramek! Daje to fantastyczną średnią 5,87 bramki/mecz.

Sezon zaczęliśmy wyjątkowo w piątek w Babinku. Beniaminek - Ogniwo podejmował na własnym boisku Odrę Chojna. Było to 1 w historii spotkanie Ogniwa na poziomie Szczecińskiej Okręgówki. Pogoda nie rozpieszczała zawodników jak i kibiców, ale mecz się odbył. Było dużo emocji, dużo fauli i ostrej gry. Były rzuty karne, 7 bramek, czerwona kartka. Ogniwo wygrało 4:3, decydującą bramkę zdobywając w doliczonym czasie. Odra przegrywała już 1:3, do tego w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kuby Pożyczki. Zdołała jednak zdobyć 2 bramki i wyrównać. Mogła strzelić jeszcze więcej, ale zawodziła skuteczność. Punkt straciła w końcówce po strzale Grzegorza Kanieckiego. Za tydzień zagra na własnym boisku z Wybrzeżem Rewal, Ogniwo zaś w Golczewie zagra z tamtejszą Iskrą.

Sobotę rozpoczęliśmy od meczów w Pniewie i Policach. Zdecydowanie więcej emocji było w Pniewie, gdzie miejscowy Błękit mierzył się ze spadkowiczem z IV-ligi - Dębem Dębno. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gości. Bramkę zdobył Mateusz Laska. Błękit wyrównał za sprawą Pawła Plisa. Ci dwaj zawodnicy byli głównymi aktorami podczas sobotniego spotkania. Na 2:1 dla Dębu trafił ponownie Laska - piętą, tyłem do bramki - możemy przeczytać na Ligowcu. Chwilę później na 3:1 bramkę zdobył Jackowski. Bramkę kontaktową dla Błękitu strzelił po uderzeniu po długim słupku Mateusz Nikitiński. Do przerwy było jednak 4:2 dla Dębnian, bo hat-tricka skompletował Mateusz Laska. W drugiej części więcej bramek zdobył Błękit. Gospodarze kontakt zlapali po wykorzystanym rzucie karnym przez Plisa. Mateusz Laska w tym dniu był jednak ponad poziomem. Strzelił na 5-3. Błękit jednak się nie poddawał i po raz kolejny zdobył gola kontaktowego. Po raz kolejny jedenastkę wykorzystał Paweł Plis. Była to ostatnia tego dnia bramka w Pniewie i mecz zakończył się rezultatem 4:5. Po bardzo emocjonującym meczu i gonitwie Błękitu jednak to Dąb zdobył 3 punkty. Okazję do rehabilitacji Błękit będzie miał w sobotę w Dobrzanach, gdzie podejmie tamtejszą Zorzę. Dąb zagra na własnym boisku z Chemikiem Police i będzie to hit 2 kolejki.

Wspomniany wyżej Chemik, który jest faworytem do awansu dobrze zainaugurował sezon pokonując na własnym boisku Mierzyniankę 5:0. Do drużyny żółto-zielonych chyba dobrze wkomponował się nowy napastnik - Marcin Krystek, który zdobył pierwsze 2 bramki w meczu z Mierzynianką. Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył Emil Andrzejewski. W 55 minucie na boisku w barwach Chemika pojawił się Nikita Vovchenko. Zawodnik ten wykorzystał szansę, którą dostał od trenera Borgera i zdobył 2 bramki, ustalając wynik spotkania na 5:0. Mierzynianka w kolejnym meczu powalczy o pierwsze punkty. Zagra
na wyjeździe ze Stalą Szczecin. Chemika czeka wyjazd do Dębna na mecz ze spadkowiczem z 4 ligi - Dębem.

Jeszcze wyżej niż Chemik wygrała inna drużyna, która wymieniana jest jako faworyt do awansu. Błękitni II Stargard pokonali na wyjeździe Wybrzeże Rewal 7-0. 2 bramki dla przyjezdnych zdobył Jabłoński, po jednej dołożyli Wiśniewski, Łysoń, Rogala, Babicki i Antczak. Szansę na kolejne punkty lider będzie miał w sobotę, kiedy to zagra na własnym boisku z beniaminkiem - Białymi Sądów. Wybrzeże zmierzy się na wyjeździe z Odrą Chojna.

Charakterystyczną cechą meczów 1 kolejki był grad bramek. Nieco inaczej było w Szczecinie przy ulicy Arkońskiej, gdzie w derbach Szczecina Arkonia zmierzyła się ze Stalą. Jak mawiają derby rządzą się swoimi prawami. Zespoły postawiły bardziej na taktykę niż na ofensywny futbol. Jedyną bramkę dla podopiecznych Roberta Jurszo zdobył w 62 minucie Patryk Rygiel, który na boisku pojawił się w przerwie. Był to jego debiut w Arkonii. Lepiej nie mógł go sobie wymarzyć. Po jego bramce drużyna cieszyła się z 3 punktów w starciu z lokalnym rywalem. W następnej kolejce Stal na własnym boisku zagra z Mierzynianką Mierzyn, a Arkonia zagra drugi mecz z rzędu u siebie. Jej przeciwnikiem będzie beniaminek - Wicher Brojce.

Wspomniany wyżej Wicher na inaugurację mierzył się na własnym boisku ze spadkowiczem z IV ligi - Piastem Chociwel. Tuż przed przerwą bramkę na 1:0 dla gospodarzy zdobył Jakub Pierścionek. Drużyna przyjezdnych wyrównała w 68 minucie za sprawą nowego nabytku - Amadeusza Kaczmarka, który wykorzystał dogranie z lewej strony do pustej bramki. Więcej goli już nie padło i mecz zakończył się rezultatem 1-1. Mecz Wichra z Piastem był jedynym remisem w  kolejce. Szansę na pierwsze zwycięstwo Wicher będzie miał w 2 kolejce, kiedy to zagra na wyjeździe z Arkonią. Piast z kolei na własnym boisku podejmie innego beniaminka - Flotę Świnoujście.

Flota w 1 kolejce grała na własnym boisku z Iskrą Golczewo. Zawodnicy obu drużyn kontynuowali radosny futbol. Iskra zdobyła na wyjeździe 4 bramki, ale i tak schodziła z boiska pokonana. Flota prowadziła już 2:0 w 7 minucie. Chwilkę później bramkę kontaktową zdobył Roman Biernacki. Do przerwy było 4:1 dla gospodarzy, bo 2 bramki zdobył Grzegorz Skwara. Po zmianie stron na 4:2 trafił Marek Wróblewski. 8 minut później było już 5-2 dla beniaminka, ponieważ bramkę z rzutu wolnego zdobył Mateusz Bątkowski. W 71 minucie do pustej bramki trafił Biernacki czym zdobył 2 bramkę w sobotnim meczu. W 88 minucie 2 bramkę zdobył także Bątkowski, który pokonał Kowalskiego pięknym strzałem. Było 6:3, ale ostatnie słowo należało do Iskry, która na 6:4 zdobyła bramkę w 93 minucie. Jej autorem był Dawid Roszak, który uderzył piłkę z wolnego. W meczu Floty Świnoujście z Iskrą Golczewo padło najwięcej bramek (10). Podtrzymać dobrą passę Flota będzie miała okazję w 2 kolejce w Chociwlu, gdzie zmierzy się z tamtejszym Piastem. Iskra podejmie na własnym boisku innego beniaminka- Ogniwo Babinek.

Na zakończenie kolejki byliśmy w Sądowie, gdzie beniaminek - Biali grali z Zorzą Dobrzany. Beniaminek pierwszy zdobył bramkę. Jej autorem był Korcz. Później Dawid Dziewiński z Zorzy udowodnił, że słusznie umieściliśmy go w 11 sezonu - zdobył 2 bramki. Jednego gola dołożył Krawczyk i Zorza, która bardzo szczęśliwie utrzymała się zgarnęła punkty, wygrywając 3:1. W następnej kolejce będzie miała szansę na kolejne punkty. Zagra na własnym boisku z Błękitem Pniewo. Z kolei Biali na wyjeździe zagrają z liderem - Błękitnymi II Stargard. Biali są jedynym beniaminkiem, który nie zdobył punktu w 1 kolejce.

Liderem strzelców jest Mateusz Laska (4 bramki), za nim Paweł (3) i Dawid Dziewiński, Andrzej Ogonowski, Łukasz Konraciuk, Mateusz Bątkowski, Grzegorz Skwara, Nikita Vovchenko, Marcin Krystek, Roman Biernacki i Karol Jabłoński (2 bramki)

relacjďż˝ dodaďż˝: Oderka1946

Szczecińska Klasa Okręgowa (2017/2018)
Flota Świnoujście Iskra Golczewo
6 4
19-08-2017 17:00
widzów: 450
bramki: Misztal, Skwara x2, Staniszewski, Bątkowski x2 (wszyscy Flota) / Biernacki x2, Wróblewski, Roszak (wszyscy Iskra) dodaj video
Flota: Grzegorz Hnat, Konrad Kowalczyk (90' Dawid Damazyn), Przemysław Rygielski, Mateusz Bątkowski, Dariusz Kozłowski (45' Kamil Trzeciak), Piotr Wysocki (36' Michał Nowak), Kornel Pflantz, Michał Protasewicz, Grzegorz Skwara, Radosław Misztal (83' Oskar Zięty), Damian Staniszewski.

Nie grali: Jakub Zdeb, Piotr Tkaczonek, Michał Wnuk.
Trener: Tomasz Błotny.
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Iskra: Kamil Kowalski, Oskar Ruciński, Jacek Bodys, Bartosz Trepkowski (65' Krzysztof Szymanek), Mateusz Gibas, Sebastian Madej, Krzysztof Marchewka (25' Marek Wróblewski), Dawid Roszak, Mariusz Kostur (13' Michał Piotrowski), Rafał Piotrowski (83' Tomasz Bednarz), Roman Biernacki.

Nie grali: Patryk Dobrowolski, Jacek Mruk, Jakub Prusak.
Trener: Michał Piotrowski.
Kierownik drużyny: Stanisław Kowalski

żółte kartki: Staniszewski (83), Rygielski (90+2) sędzia: Bauza P Prostak G Dubaniewicz M

Dane pomogli uzupełnić: Iskra, Powerrade2007, choro4 - dziękujemy