Kolejny rywal nie sprostał Piastowi
To już szóste z kolei zwycięstwo szczecińskiego Piasta, tym razem na zakończenie pierwszej rundy zwyciężył na własnym boisku Budowlanych Toruń 3:0 (25:22, 25:19, 25:18). Dobra dyspozycja szczecinianek w połączeniu z atutem własnego boiska, pozwoliła na odprawienie rywalek z Torunia bez utraty seta i z kompletem punktów na koncie.

Już pierwszy set pokazał, która z rywalizujących drużyn jest lepsza i choć najbardziej zacięty zakończył się zwycięstwem zawodniczek ze Szczecina. Prowadzenie od początku objął Piast i do stanu 6:6, niemal wszystkie punkty podały po jego akcjach. Punktował na swoje konto skutecznymi atakami i blokiem, a na konto przeciwnika po własnych błędach w odbiorze i ataku. Przez cały set goście utrzymywali dwu i trzy punktowe prowadzenie, które zostało uzyskane dwoma punktowymi zagrywkami kapitana „piaściarek” Paulinę Chojnacką przy stanie 9-10:7. Zawodniczki gości walczyły o odrobienie strat i udało się im to przy wyniku 20:20, kiedy to o pierwszy czas prosi szkoleniowiec Piasta Marek Mierzwiński. Dwa punkty atakami na środku z przesuniętych piłek zdobywa Marlena Zielonka – rywalki są bezradne na to zagranie – a dwa punktowymi atakami na skrzydle kończy pierwszą partię Ania Róg, torunianki na te zagrania odpowiedziały tylko dwoma skutecznymi akcjami.

Set drugi to już widoczna przewaga zawodniczek gospodarzy na boisku, od początku prowadzą i kontrolując grę nie dają sobie tego prowadzenia odebrać. Trener szczecinianek wprowadza do gry nowe zawodniczki Katarzyna Bury i Anie Związek. Zawodniczki Budowlanych raz tylko wyrównały przy stanie 17:17, ale od tego momentu udało się im zdobyć tylko dwa punkty. I mimo zmian w ich składzie, wykorzystania dwóch czasów oraz dobrej gry skrzydłowych Polak i Soja łatwo ulegają rywalowi do 19.

Trzecia i ostatnia partia spotkania, również przebiega pod dyktando zawodniczek gospodarzy. Ich rywalki wyrównaną grę prowadziły jedynie do stanu 7:7. Dalsza część partii to wyraźna dominacja Piasta. Pierwszy raz w tym secie na boisku pojawia się druga rozgrywająca Katarzyna Ciesielska i serią trudnych zagrywek – punkt zdobyty po złym odbiorze libero z Torunia – pozwala odskoczyć rywalką na 20:13. Tym samym losy tego seta jak i meczu są już przesądzone. Ostatecznie zawodniczki ze Szczecina wygrywają tego seta do 18 a cały mecz 3:0.

Najlepszymi zawodniczkami spotkania zostają uznane w drużynie Budowlanych Maja Soja, a w Piaście Marlena Zielonka

Piast: Szymańska, Rzenno, Zielonka, Róg, Chojnacka, Plemanek, (libero) Kuchczyńska oraz Związek, Bury, Ciesielska.

Budowlani: Soja, Konkolewska, Liss, Polak, Sikorska, Filipowicz, (libero) Januszewska oraz Mordoka, Kowalska, Kamińska.