Porażka w Toruniu
autor: AszefPorażką 1:5 z FC w Toruniu zakończył się pierwszy pojedynek w grupie mistrzowskiej Pogoni 04 Szczecin. Hat-tricka na swoje konto zapisał Marcin Mikołajewicz, były zawodnik Zero-Czwórki.

Portowcy do Torunia pojechali osłabieni brakiem kontuzjowanego Adama JonczykaMarka Bugańskiego. Mimo braków kadrowych przyjezdni mieli na początku spotkania kilka okazji, a Nicolae Neagu musiał interweniować. Pierwsza bramka padła w 9. minucie po trafieniu Marcina Mikołajewicza. Ten sam zawodnik podwyższył wynik meczu w 13. minucie. A rezultat pierwszej połowy na 3:0 dla torunian ustalił Lopez Del Pino.
Po przerwie gospodarze zdobyli kolejne dwie bramki. Najpierw Mikołajewicz skompletował hat-tricka, a Lasik wyjmował piłkę z bramki po lobie Krzysztofa Elsnera. W 34. minucie Mateusz Gepert zdobył honorową bramkę dla Zero-Czwórki. To było wszystko, na co było stać szczecinian tego wieczora. W następnej kolejce zespół Żebrowskiego podejmować będzie zespół Rekordu Bielsko-Biała.

1:0 Marcin Mikołajewicz 8:47
2:0 Marcin Mikołajewicz 12:08
3:0 Ivan Lopez Del Pino 17:38
4:0 Krzysztof Elsner 26:34
5:0 Marcin Mikołajewicz 28:19
5:1 Mateusz Gepert 33:20

FC Toruń: Michał Wojciechowski (4), Cleverson Pelc - Fernandes (5), Marcin Mikołajewicz (7), Ivan Lopez Del Pino (8), Sylwester Kieper (9), Mykola Morozov (10), Karol Czyszek (11), Mateusz Waszak (13), Remigiusz Spychalski (14), Krzysztof Elsner (17), Michał Suchocki (23), Nicolae Neagu (27), Kamil Naparło (31), Dawid Wędołowski (98)

Pogoń '04 Szczecin: Oktawian Solecki (8), Mateusz Jakubiak (9), Dominik Solecki (12), Mateusz Gepert (17), Artur Jurczak (20), Kamil Lasik (21), Michał Kubik (23), Daniel Maćkiewicz (46), Łukasz Cymański (77), Łukasz Koszmider (90)