Koniec pięknego snu Gryfa
autor: TasiaTo jest już koniec! Gryf Goleniów przegrał w sobotę przed własną publicznością z Klubem Koszykówki Warszawa 59:76 i całą rywalizację z ekipą ze stolicy 0:2 kończąc tym samym debiutancki sezon w szesnastce najlepszych drużyn drugoligowych w kraju (na łącznie 54 ekipy, które we wrześniu ubiegłego roku rozpoczęły walkę na tym poziomie rozgrywkowym).

Mistrz Grupy B, zespół KK Warszawa, okazał się zdecydowanie lepszy, choć w sobotnie popołudnie goleniowianie w pierwszej części spotkania postawili się faworyzowanym rywalom. W drużynie Gryfa nie wystąpił w tym meczu rozgrywający Tomek Balcerek, który w ostatnich dniach zmagał się z urazem kolana. Zabiegi fizjoterapeutyczne niestety nie przyniosły efektu i popularny „Balcer” na rozgrzewce zgłosił sztabowi szkoleniowemu iż nie jest w stanie zagrać w meczu przeciwko KK Warszawa.
Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 13:12 dla Gryfa, a kibice mogli oglądać zaangażowanie i walkę po stronie gospodarzy. Podobnie było w drugiej kwarcie, która zakończyłaby się remisowo, gdyby nie rzut w ostatniej sekundzie zza obwodu M. Wojtyńskiego, który dał do przerwy prowadzenie zespołowi ze stolicy 28:25. Zresztą jak się później okazało celna trójka zawodnika gości, była prologiem tego co ten zawodnik uczynił w drugiej połowie spotkania. W trzeciej kwarcie niestety dało się zauważyć brak sił w zespole gospodarzy, trudy sezonu dały o sobie znać. Kryzys ten wykorzystali goście, którzy zaczęli stopniowo powiększać przewagę. Wstrzelił się również wspomniany wcześniej M. Wojtyński, który w drugiej połowie jeszcze sześciokrotnie trafił celnie zza obwodu. Gryf nie był w stanie odrobić już strat i musiał pogodzić się z końcem drugoligowej przygody w sezonie 2016/17.
Warto odnotować, że mecz ten obejrzała rekordowa w tym sezonie liczba kibiców. Na trybunach hali przy ul. Niepodległości 1 zasiadło blisko 280 osób, które mimo przegranej nagrodziły gorącymi brawami po meczu zespół Gryfa, doceniając tym samym świetny wynik jakim było dotarcie do drugiej rundy play off beniaminka z Goleniowa.

Gryf Goleniów - KK Warszawa 59:76 (13:12/12:16/21:27/13:21)

GRYF: Zarzeczny (19), Adamkiewicz (10), Kulczyński (8), Żyłczyński (7), Gajdel (4), Musialski (4), Żylak (3), Bury (2), Soczewski (2), Motyl (0).
KK: Hybiak (24), Wojtyński (24), Kosiński (7), Rudko (6), Koźluk (6), Pietkiewicz (5), Jaworski (2), Lewandowski (2), Szpyrka (0), Jaremkiewicz (0). Bielecki (0), Sarnacki (0).

relacjďż˝ dodaďż˝: TexasRanger

II liga koszykarzy - play-off (2016/2017)