Gryf - Domino 1:0!
Koszykarze Gryfa od zwycięstwa rozpoczęli fazę play off o awans do I ligi koszykówki. Goleniowski beniaminek drugiej ligi po bardzo ciężkim meczu w obecności blisko dwustu kibiców pokonał Domino różnicą trzech punktów (53:50).

Od początku spotkanie to nie układało się po myśli podopiecznym duetu trenerskiego A. Molenda - M. Zarzeczny. Gryf zaczął nerwowo, nie mógł znaleźć recepty na dobrze broniące Domino, a na dodatek goście imponowali w pierwszej połowie skutecznością zza obwodu (blisko 46,7% skuteczności 7/15 rzutów celnych) podczas gdy gospodarzom kompletnie ten element nie wychodził (zaledwie 16,7% skuteczności). Goście po dziesięciu minutach prowadzili 23:10. Gdy na przerwę obie ekipy schodziły przy ośmiopunktowym prowadzeniu ekipy z Inowrocławia wiadomo było, że Gryfa czeka ciężka przeprawa. Goleniowianie jednak w drugiej odsłonie spotkania pokazali charakter i odwrócili losy meczu.
Cichym bohaterem goleniowskiej ekipy został rezerwowy rozgrywający Dawid Musialski, który w czwartej kwarcie po odważnym wejściu pod kosz został sfaulowany, a następnie wykorzystał dwa rzuty wolne, które po raz pierwszy w meczu dały jego drużynie prowadzenie (45:44), a następnie popisał się celnym trafieniem za trzy punkty powiększając prowadzenie do czterech oczek (48:44). Na niespełna dwie minuty przed końcem gospodarze prowadzili różnicą sześciu oczek (52:46), w nerwowej końcówce więcej opanowania było po stronie zawodników Gryfa, którzy nie dali sobie wydrzeć pierwszego zwycięstwa w 1. meczu fazy play off i to goleniowianie objęli prowadzenie w rywalizacji z Domino 1:0.
W sobotnim meczu najwięcej 20 punktów dla zwycięzców zdobył Tomek Balcerek, dla którego notabene nie było to najlepszy mecz a i tak popisał się świetnym dorobkiem punktowym. Kolejny double-double w sezonie odnotował Maciek Adamkiewicz, który zdobył 11 punktów i był niekwestionowanym królem zbiórek (13 zebranych piłek).
Drugi mecz w tej rywalizacji za tydzień w sobotę 18 marca w Inowrocławiu. Jeśli Gryf tam zwycięży awansuje do 2. rundy play off.

GRYF GOLENIÓW - DOMINO INOWROCŁAW 53:50 (10:23/14:9/16:12/13:6)
GRYF: Balcerek (20), Adamkiewicz (11), Żylak (6), Zarzeczny (6), Musialski (5), Bury (3), Żyłczyński (2), Kulczyński (0), Soczewski (0), Gajdel (0).
DOMINO: Kozłowski (13), Korniiets (13), Marciniak (10), Warchowski (6), Pomieciński (4), Lewandowicz (2), Filipiak (2).

relacjďż˝ dodaďż˝: TexasRanger

II liga koszykarzy - play-off (2016/2017)