Derby gminy Przybiernów dla Orła!
W rozegranych dziś derbach gminy Przybiernów
Orzeł Łożnica pokonał Pomorzanina Przybiernów ich własnym boisku 3:1 (2:0). Mecz juniorów zakończył się wynikiem 2:1 (0:0) dla młodych zawodników z Łożnicy.

Juniorzy

Mecz zdecydowanie lepiej zaczęli Łożniczanie, stwarzając sobie doskonałe okazje zwłaszcza z lewej strony boiska, jednak nie potrafili ich wykorzystać. Pomorzanin na ataki gości odpowiedział kilkoma groźnym akcjami ze środka pola, ale żaden zawodnik nie mógł pokonać Pawła Krawczyka. Tak więc pierwsza połowa nie była zbyt porywającym widowiskiem i zakończyła się wynikiem 0:0

W przerwie meczu trener Marcin Brzozowski (Orzeł Łożnica), zapewne dał swoim podopiecznym niezłą reprymendę, ponieważ już w 49 min. Orzeł objął prowadzenie w meczu. W ok. 20 metra od bramki Damian Teofil podał do Marka Mocka, a ten podciągnął kilka metrów w stronę bramki, uderzył mocno przy bliższym słupku bramki strzeżonej przez Jakutowicza, który nie miał nic do powiedzenia. Wydawało się że młode Orły pójdą za ciosem, lecz nadeszła 60 min meczu. Z ok. 25 metrów Dariusz Nowak ładnym strzałem z rzutu wolnego zaskoczył Krawczyka i wyrównał wynik spotkania. Po stracie bramki juniorzy z Łożnicy starali się wyjść na prowadzenie w spotkaniu, ale strzały z dystansu Mocka, Drzazgi, Zająca i Kality były albo niecelne albo dobrze spisywał się golkiper gospodarzy. W 90 min. Przed polem karnym faulowany jest Drzazga, sam poszkodowany podchodzi do rzutu wolnego, popisuje się bardzo mocnym uderzeniem z woleja w środek bramki, piłka odbija się od głowy stojącego na linii bramkowej obrońcy z Przybiernowa i wpada do bramki. Mecz kończy się wynikiem 2:1 dla Orła.

Orzeł wystąpił w składzie:

Krawczyk - Stawirej, Popiołek, Zając, Terka - P. Nowakowski, Mocek, Ł. Drzazga, Michalski - Teofil, Kalita

Seniorzy

Od samego początku spotkania przewagę w środku pola osiągnęli zawodnicy z Łożnicy i już w 10 min. wyszli na prowadzenie w gminnych derbach. Marcin Brzozowski podaje do Andrzeja Więzowskiego na 18 metr, a ten mocnym uderza z lewej nogi i piłka ląduje w samym okienku bramki Jakutowicza. Już po 6 minutach drużyna gości podwyższyła prowadzenie. W pole karne z prawej strony wbiega Krzysztof Moliński, wykłada piłkę na 7 metr Pawłowi Żakiewiczowi, który pewnym strzałem po ziemi pokonuje bramkarza gospodarzy. Gospodarze mieli doskonałe okazję do wyrównania, jednak w dzisiejszym dniu byli mało skuteczni. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 2:0 dla gości.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej zaczęli podopieczni Bogusława Żóralskiego (Orzeł Łożnica). W 52 min. doskonałe podanie otrzymuje Norbert Żabkiewicz, uderza bardzo precyzyjnie lewą nogą po długim rogu z 16 metrów i mamy już 3:0. Gospodarze już po paru minutach strzelają honorową bramkę. Nie pilnowany Łukasz Deskiewicz w polu karnym, dostaje dokładne podanie i technicznym strzałem kieruje piłkę w lewy róg bramki Norberta Ubychy, który w tej sytuacji nie miał nic do powiedzenia. W końcowych minutach obydwa zespoły miały szanse na zmianę wyniku. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla orła Łożnicy.

Ubycha - G. Moliński, K. Ziętala, Brzozowski, Więzowski ( 85 min. K. Nowakowski ) - M. Ziętala ( 70 min. T. Ziętala ) , Łuczak, K. Moliński, Jarząbek - P. Żabkiewicz ( 46 min. N. Żabkiewicz ), Żuchliński

relacjďż˝ dodaďż˝: Marian310892