Pogoń wygrała w derbach
Pogoń Handball zwyciężyła na bardzo gorącym terenie, w Gryfinie i powróciła na fotel lidera. PGE Energetyk zagrał słabo w ataku, rzucając do przerwy zaledwie sześć bramek. Kibice Energetyka mieli wiele pretensji nie tylko do swoich zawodników i trenerów, ale również do sędziów, którzy byli Szczecina.

Derby rządzą się swoimi prawami, dlatego trudno było wskazać faworyta. Choć to Energetyk zajmował przed tym meczem pierwsze miejsce, to miał zaledwie dwa punkty przewagi nad Pogonią.

Na gryfińskiej hali atmosfera była bardzo gorąca. Początek meczu to głośny doping kibiców, ale szybko ucichł gdy Pogoń objęła prowadzenie 6:1. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:6 dla przyjezdnych.

Druga część meczu rozpoczęła się od wyrównanej walki, ale po pewnym czasie Pogoń rzuciła sześć bramek pod rząd uzyskując przewagę 12 bramek. Kibice i trenerzy Energetyka mieli wiele pretensji do sędziów, którzy byli ze Szczecina. Nie ulega wątpliwości, że w meczach o taką stawkę sędziowie powinni być z neutralnych miast. Choć była to para sędziów z pierwszej ligi popełniała błędy. Miejscowi mówili, że głównie na korzyść gości.

W końcówce Energetycy nieco odrobili straty, co może się okazać ważne przed mecze rewanżowym, bo w przypadku zwycięstwa Energetyka w rewanżu i równej ilości punktów liczyć się będą bramki z bezpośrednich meczów.

Najlepszym zawodnikiem meczu był Paweł Krupa, który zdobył 9 bramek dla Pogoni. Dobrze spisał się również w bramce Pogoni Dariusz Śrudka, szczególnie w pierwszej połowie. W zespole Energetyka trudno wyróżnić jakiegoś zawodnika.

Bliżej awansu jest Pogoń Handball, która rundę rewanżową będzie miała dużo łatwiejszą, gdyż podejmować będzie całą czołówkę. W następnej kolejce Pogoń zmierzy się we własnej hali z MMTS II Kwidzyn, a Energetyk zagra na wyjeździe z Pomezanią Malbork.

Pogoń Handball: Śrudka, Andruszkiewicz, Wężyk – Krupa 9, Biały 6, Rojek 4, Kaczyński 2, Marciniak 1, Smuniewski 1, Wolski 1, Jarosz, Pawłaszek, Kochanek, Misiak

relacjďż˝ dodaďż˝: kaem83