Kolejny pechowy wyjazd Regi Meridy
Dnia 27.10.2007r. na boisku głównym w Wągrowcu, zawodnicy obu drużyn rozegrali kolejne spotkanie o mistrzostwo III Ligii. Arbiter główny równo o godz. 14:00 rozpoczął mecz.

Pierwsza połowa toczyła się głównie pod dyktando gospodarzy. Już w 1’ Nielba zagroziła bramce Sobańskiego - Halaburda dostając piłkę w polu karnym gości od Mikołajczyka, próbował oddać strzał na bramkę - niestety jego uderzenie było niecelne. Minutę później Figaszewski dośrodkowywał do Halaburdy na 12 metr, jednak przyjętą przez niego futbolówkę wybił Marcin Muzyczuk. Kolejną akcję przeprowadzili ponownie piłkarze z Wągrowca - ładne prostopadłe podanie piłki przez Macieja Piątka do Kwiatkowskiego niestety nie przyniosło oczekiwanego rezultatu, gdyż niedokładnie kopnięta przez niego futbolówka minęła się z bramką.

W 9’ do wykonania rzutu rożnego dla drużyny gości podszedł sam trener Piotr Dubiela - uderzona piłka wpadła wprost w ręce bramkarza. W 13’ Umukoro będąc na prawym skrzydle wykonał podanie do Tomaszkiewicza, gdzie ten za mocno wypuścił sobie piłkę, którą przejął Jarzębowski i wybił ją za linię rzutu autu. Do 24’ mogliśmy oglądać zawziętą walkę o piłkę w środku pola oraz niedokładne podania, które kończyły się pechowo dla obu drużyn. W 25’ słuszna decyzja Zieniuka, który oddał mocny strzał z 18 metra przed polem karnym gości, jednak uderzona piłka przeleciała tuż nad bramką. W 26’ Mikołajczyk znajdujący się z prawej strony bramki dośrodkował w pole karne do Macieja Piątka, gdzie ten idealnym wślizgiem umieścił piłkę w lewym dolnym rogu siatki, ustanawiając tym samym wynik meczu na 1:0. Po tym incydencie troszkę zdezorientowana Rega Merida, próbowała znaleźć okazję do wyrównania tego wyniku. W 31’ Kwiatkowski znajdując się na 18 metrze przez polem karnym gości oddał mocny strzał, lecz dobrą interwencją popisał się Sobański wybijając piłkę za bramkę. W 35’ Szymański będąc na 17 metrze od bramki gospodarzy przymierzał się do oddania strzału, lecz odbita piłka od obrońców nie sprawiła problemu Grzegorzowi Dombce. W 36’ Marcin Muzyczuk szarżował sam przez pół boiska i będąc przed polem karnym Nielby nie mógł uderzyć piłki, gdyż została ona wybita przez jednego z obrońców. W 39’ żółtą kartką w zespole gości został ukarany Dariusz Juracki. W 42’ z dystansu uderzał Figaszewski, lecz niecelnie. W 43’ Piotr Dubiela dostając piłkę przed polem karnym od Philipa Umokoro, przelobował obrońców i umieścił piłkę w siatce - 1:1. Do końca pierwszej połowy zawodnicy obu drużyn nie stwarzali żadnych składnych akcji, dzięki którym mogliby zdobyć upragnionego gola. Po usłyszeniu gwizdka piłkarze udali się na odpoczynek.

W czasie przerwy trener drużyny gości dokonał zmiany i na boisku w drugiej połowie mogliśmy zobaczyć Fernando Batistę, który wbiegł na boisko za Tomaszkiewicza.
W 52’ do wykonania rzutu rożnego dla drużyny gospodarzy podszedł Damian Zieniuk - jego uderzenie wyłapał w polu karnym Maciej Piątek, który główką próbował usadowić piłkę w siatce, lecz ta poleciała tuż nad bramką. W 53’ kolejna akcja gospodarzy - Leśniewski pewnie uderzył z dystansu, ale znów dobrą interwencją popisał się Sobański, wyłapując piłkę. Kilka minut później Dubiela wykonywał rzut wolny, gdzie uderzona przez niego piłka minimalnie minęła się z bramką. W 57’ nastąpiła podwójna zmiana w zespole podopiecznego Krzysztofa Knychały - z boiska zeszli Krzysztof Wróbel i Maciej Kwiatkowski, a w ich miejsce na murawę wbiegli Nowicki Bartosz oraz Kofowski Bartosz. W 64’ Kofowski ujrzał żółty kartonik po faulu na Dariuszu Jurackim. 3’ później Halaburda uderzał z dystansu lecz niecelnie. W 73’ nastąpiła zmiana tym razem w zespole gości - na miejsce Szymańskiego wszedł Marcin Antczak. W 79’ Marcin Muzyczuk pechowo sfaulował jednego z zawodników gospodarzy w polu karnym z czego arbiter główny podyktował 11-stkę. Do wykonania rzutu karnego podszedł Filinger, który bez problemów umieścił futbolówkę w siatce - 2:1. W 83’ rzut wolny wykonywał Piotr Dubiela, który z 17 metra posłał piłkę tuż nad bramką. W 85’ dobrą akcją popisał się Maciej Piątek, który z przewrotki chciał ulokować piłkę w siatce, jednak pechowo poleciała za linię bramki. 87’ to zmiana w zespole Nielby - na miejsce strzelca drugiej bramki Przemysława Filingera na boisku gry pojawił się Smakowski Paweł. Ta sama sytuacja 2 minuty później, zmianę dokonał ponownie trener Knychała - na miejsce Macieja Piątka wszedł Górka Radosław. Pod koniec spotkania Smakowski Paweł wyszedł sam na sam z Sobańskim, ale uderzona przez niego piłka poleciała obok bramki. Po końcowym gwizdku arbitra głównego piłkarze udali się do szatni. Z daleka można było usłyszeć okrzyki zwycięskiej drużyny z Wągrowic, która cieszyła się z kolejną wygraną na własnym boisku.

Kamila Wójtów

Rega Merida: Sobański Dominik, Mendelski Michał, Muzyczuk Marcin, Wawiórko Marcin, Królak Tomasz, Juracki Dariusz, Umukoro Philip, Tomaszkiewicz Łukasz (45 Batista), Dubiela Piotr, Husejko Dominik, Szymański Gracjan (73 Antczak)

Nielba Wągrowiec: Dombka Grzegorz, Leśniewski Rafał, Kwiatkowski Rafał (57 Kofowski), Figaszewski Jacek, Wróbel Krzysztof(57 Nowicki), Bieniuk Damian, Halaburda Patryk, Mikołajczyk Tomasz, Filinger Przemysław (87 Smakowski), Jarzębowski Tomasz, Piątek Maciej (89 Górka)

relacjďż˝ dodaďż˝: Kamila