Zła passa Orła trwa
autor: PszczółekW sobotę 5 listopada 2016 na stadionie w Łożnicy Orzeł gościł drużynę Iskierki Szczecin. Trzynasta kolejka okazała się pechowa dla Orła, który przegrał wysoko przed własną publicznością, 0:5 (0:4).

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do ekipy Iskierki, która zagrała z ogromną determinacją i wolą walki. Wszystko co najgorsze dla Orła wydarzyło się w tej części meczu. Zawodnicy Orła przespali pierwszą partie starcia, oddając inicjatywę gościom.
W 17. minucie Orzeł stracił piłkę własnej połowie, a strzał oddany z okolic 16 metra w długi róg bramki daje prowadzenie Iskierce, piłka odbija się od słupka i wpada do bramki.

W 27. minucie goście wykonują rzut wolny przed polem karnym Orła, strzał trafia w mur i wraca do zawodnika Iskierki, zagranie w pole karne i w zamieszaniu piłkę przejmują goście pokonując bramkarza Orła z bliskiej odległości.
Tuż przed przerwą dwa ostateczne ciosy zadaje zespół ze Szczecina. W 40. minucie po akcji lewą stroną i zagraniu na skraj pola karnego napastnik Iskierki oddaje mocny strzał, na przedpolu interweniuje bramkarz Orła, jednak piłka po jego interwencji ląduje w siatce. W 43. minucie rzut wolny szybko rozgrywają goście zagrywając prostopadłą piłkę i wykańczają akcję strzałem z ostrego konta.

Po przerwie Orzeł przebudził się, a gra stała się bardziej wyrównana. Zawodnicy z Łożnicy stworzyli kilka bardzo groźnych sytuacji, jednak brakowało wykończenia lub ostatniego podania, nie udało się zdobyć honorowej bramki. Goście przypieczętowali zwycięstwo po rzucie karnym w 87. min.

Zasłużona porażka Orła po fatalnej pierwszej połowie na tle bardziej zdeterminowanego przeciwnika. Jest to już czwarta porażka z rzędu, a druga na własnym stadionie, Orzeł spada na 10 pozycje w lidze. Przed Nami przedostatnia kolejka rundy i ostatnie spotkanie przed własną publicznością, do Łożnicy przyjedzie wicelider Masovia Maszewo i będą to derby Powiatu Goleniowskiego. Miejmy nadzieję, że derbowy pojedynek zadziała mobilizująco na graczy Orła i przełamią złą passę w tak prestiżowym meczu.

relacjďż˝ dodaďż˝: Orzelrulez

Klasa Okręgowa - gr. Szczecin Płn. (2016/2017)