Remis i osiem bramek w Łożnicy
autor: BengoroW sobotę 27 sierpnia na stadionie w Łożnicy drużyna Orła podejmowała Wicher Brojce w ramach 3 kolejka Regionalnej Okręgówki gr. Szczecin Północ. Emocjonujące spotkanie pełne goli zakończyło się remisem 4:4 (3:2).
Zawodnicy Orła już w pierwszych minutach mogli wyjść na prowadzenie, w 2 min Smorczewski znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak bramkarz gości wybronił strzał.
W 6 min spotkania niewykorzystana sytuacja zemściła się, po długim zagraniu dobrze piłkę w polu karnym przyjął napastnik Wichra, minął obrońcę i uderzył z powietrza, piłka minęła interweniującego Nowotnego i wpada do siatki, 0:1!
Szybko stracona bramka podrażniła ambicję ekipy z Łożnicy, w 17 min Smorczewski zgrywa piłkę głową w polu karnym po długim zagraniu do Wiśniewskiego, który uderza i nie daję szans bramkarzowi gości, 1:1!
Mija 5 minut i kolejna bramkowa akcja Orła, inicjuję ją Ziętala zagrywając z prawej strony do Wiśniewskiego K., który schodzi do środka z prawego sektora boiska, mija obrońców, uderza jednak bramkarz interweniuje,dobitka i piłka trafia do bramki. Obrońca gości próbował wybić piłkę jednak ta przekroczyła już linię bramkową, celnie dobijał Smorczewski, ale sędzia uznał bramkę dla Wiśniewskiego.
W 29 min Łuczak zagrywa do Adamskiego, który przepycha się z 2 obrońcami wychodzi na dogodną pozycję i umieszcza piłkę w bramce. Goście szybko zdobywają bramkę kontaktową. W 34 min dośrodkowanie z rzutu rożnego, zgranie piłki i strzał z okolic 5 metra wpada do bramki, 3:2!

Pierwsza połowa obfitowała w bramki i emocje, podobnie było w drugiej części spotkania. Ponownie skuteczniejszy początek zanotowali zawodnicy z Brojc, 48 min rzut wolny z prawej strony boiska, dobre dośrodkowanie i zawodnik Wichra zdobywa bramkę strzałem głową, 3:3!
W 62 min w prawym sektorze boiska dwójkową akcję rozegrali Ziętala M. i Adamski M., który przed polem karnym przekłada piłkę na lewą nogę, i precyzyjnym strzałem w długi róg zdobywa piękną bramkę, która była z pewnością ozdobą spotkania.
Mogło się wydawać, że Orzeł nie da już wydrzeć sobie zwycięstwa, jednak w 68 min po raz kolejny skutecznie strzałem głową zawodnik Wichra wykańcza akcję, 4:4!
W końcówce meczu, po kontrze w sytuacji sam na sam znalazł się Grzonkowski, jednak dobrze interweniuje bramkarz przeciwnika.

Po meczu pełnym emocji i zwrotów akcji oba zespoły podzieliły się zdobyczą punktową. Ofensywna i otwarta gra dała aż 8 bramek. Przy odrobinie szczęścia Orzeł mógł zgarnąć pełną pulę punktów.
Twierdza Łożnica w dalszym ciągu nie zdobyta od 18 spotkań ligowych. Jednak remis ten zakończył passę 17 zwycięstw z rzędu w ligowych spotkaniach, co jest imponującym osiągnięciem.
A w 4 kolejce czeka Nas wyjazdowy mecz ze Spartą Gryfice.

relacjďż˝ dodaďż˝: Orzelrulez

Klasa Okręgowa - gr. Szczecin Płn. (2016/2017)