Pogoń wygrała, ale nie zachwyciła
W meczu IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu szczecińskiego Pogoń Barlinek pokonała w Giżynie miejscową Polonię 3:1(2:1). Bramki dla Pogoni zdobyli M. Guraj 2 i A. Skórczyński -karny.

Gospodarze zagrali bardzo ambitnie i niespodziewanie już w 5min meczu cieszyli się z prowadzenia. Pogoń wyrównała dziesięć minut później. M. Gajewski dośrodkował w pole karne a nadbiegający M. Guraj uderzeniem z pierwszej piłki nie dal żadnych szans bramkarzowi. Mimo osiągniętej przewagi piłkarze z Barlinka nie byli w stanie umieścić piłki po raz drugi w bramce Polonii. Dopiero w 42min faulowany w polu karnym był T. Spirzak, a jedenastkę na gola zamienił A. Skórczyński. Tuz przed przerwą po uderzeniu T. Spirzaka piłka trafiła w poprzeczkę.

Po przerwie coraz bardziej zarysowywała się przewaga czwartoligowców, ale szwankowała skuteczność. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali M. Gajewski i A. Baniewicz. Gospodarzom sprzyjało też szczęście K. Boroń trafił w słupek, a P. Kuzdak w poprzeczkę. Jedyna bramka w tej części gry padła w 70min M. Guraj otrzymał podanie z głębi pola i wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem Poloni. Gospodarze też mieli okazje na zdobycie drugiej bramki, ale T. Michałowicz zdołał sparować na słupek mocny strzał zawodnika Polonii z 12 metrów. Pod koniec meczu nerwy puściły jednemu z piłkarzy Polonii, który rękoma zaatakował M. Guraja. Za ten haniebny czyn został przez sędziego wyrzucony z boiska.

Pogoń: Michałowicz - D. Suterski, Skórczyński, Kubiak - Piasecki, Diaków(46'Boroń), Świderski (46' Baniewicz), Spirzak, Gajewski - Guraj, Muskała(46' Kuzdak).

relacjďż˝ dodaďż˝: Pogon74

PP: Polonia Giżyn - Pogoń Barlinek 1:3
data: 24-10-2007 15:00
miejsce: Giżyn

Mecz IV rzutu piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu województwa zachodniopomorskiego region szczeciński.

Polonia Giżyn - Pogoń Barlinek 1:3
bramki: - M. Guraj (2), A. Skórczyński (rzut karny)