Z Grembachem na remis
autor: Kogut

Niezwykle ciekawe i emocjonujące widowisko mogli dziś oglądać kibice, którzy przybyli na halę, by zobaczyć spotkanie pomiędzy Pogonią '04 a Grembachem Zgierz.

Szybkie akcje, nieoczekiwane zmiany rezulatatu, ostra gra oraz wynik trzymający w niepewności do ostatniej sekundy meczu - tak można kilkoma słowami opisać to, co działo się dziś na parkiecie. Smucić mógł tylko jeden aspekt: mała liczba kibiców (niespełna 200 osób na meczu, co jest najgorszą frekwencją w tym sezonie).

Do naszego miasta przyjechał Grembach Zgierz - silny zespół, który w obecnych rozgrywkach jednak zawodzi. Najbardziej znane postaci zespołu gości to na pewno Krzysztof Kuchciak - wielokrotny reprezentant Polski, grający trener Grembacha oraz Bogusław Saganowski - były gracz Cleareksu, reprezentant Polski, brat Marka. Obaj pojawili się w składzie na dzisiejszy mecz. W Pogoni '04 po raz pierwszy w sezonie zobaczyliśmy Adama Celebana, który dotychczas grał w IV-ligowej Pogoni. - Dostałem pozwolenie od prezesów, z racji przerwy w rozgrywkach - powiedział sam zainteresowany. Zabrakło za to jednego z liderów, Pawła Dąbrowskiego, który musiał pauzować za żółte kartki.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Pogoni, która już w drugiej minucie meczu mogła wyjść na prowadzenie. Wówczas to Andrzej Sydor uderzył w spojenie bramki Dariusza Słowińskiego. Kilkanaście sekund później to goście otworzyli wynik spotkania. Marcin Olejniczak przedarł się prawą stroną, po czym skutecznie uderzył po długim rogu bramki Dominika Kubraka. Na odpowiedź Portowców nie trzeba było długo czekać. Już w trzeciej minucie meczu nasi zawodnicy przeprowadzili składną trójkową akcję, po której celnym strzałem popisał się Łukasz Piasecki. Trzeba zauważyć, że forma Piaseckiego w obecnych rozgrywkach jest miłym zaskoczeniem, a zawodnik plasuje się już na drugim miejscu w klasyfikacji najskuteczniejszych graczy Pogoni '04. Nasi zawodnicy wciąż atakowali, spychając gości do głębokiej defensywy. Kiedy nie potrafili już skutecznie wybijać piłki, uciekali się do fauli. Jedna z podobnych sytuacji przyniosła drugą bramkę dla Pogoni, w 10 minucie. Portowcy wykonując rzut wolny kolejno przebiegali nad piłką, ostatni z nich podał do niepilnowanego Andrzeja Sydora, który bardzo mocnym uderzeniem pokonał golkipera gości. Warto zauważyć, że rozegranie rzutu wolnego zasługiwało na miano "kolejarza". Efektem tego, od dziesiątej minuty Pogoń '04 prowadziła z Grembachem Kolejarzem 2:1. Trzy minuty później mogło być już 3:1, jednak strzał Roberta Sikorskiego trafił w słupek. W 15. minucie Marcin Olejniczak doprowadził do wyrównania. Do końca pierwszej połowy Portowcy atakowali, ale wynik nie uległ zmianie. Trzeba zauważyć, że było to bardzo dobre 20 minut w wykonaniu Pogoni '04, która nie dała dojść do słowa zawodnikom Grembacha. Brakowało jednak wykończenia. Zgierzanie przeprowadzili w ciągu pierwszej połowy jedynie trzy kontry. Dwie z nich zamienili na bramki. Taki stan rzeczy idealnie zgrywał się z przysłowiem: "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić".

Druga odsłona meczu to zupełnie inna gra Pogoni, z której jakby uszło nieco powietrze. Wykorzystali to goście, którzy już 5 minut po jej rozpoczęciu wyszli na prowadzenie. Marciniak mocno uderzył, błąd popełnił Kubrak, któremu piłka "poszła" po rękach i znalazła się w siatce. Goście nabierali rozpędu. Efektem tego był kolejny gol dla Grembacha, strzelony w 30 minucie meczu. Po silnym uderzeniu "z czuba" Tomasza Kaczmarka padł czwarty gol. To rozbudziło nieco ospałych gospodarzy, którzy wzięli się za odrabianie strat. Zajęło im to niespełna dwie minuty. Najpierw w 32. Piasecki uderzył wprost w okienko bramki gości, a po chwili wślizgiem wyrównał Tomasz Wydmuszek i na tablicy pojawił się wynik 4:4. Jak się później okazało, był to ostatni gol meczu. Grembach miał jednak okazję, do zmiany rezultatu, gdyż w końcówce Bogusław Saganowski wykonywał przełużony rzut karny. Uderzenie obronił jednak Marcin Markiewicz. Wymiana ciosów toczyła sie do ostatnich sekund, jednak wynik nie uległ już zmianie.

2' Marcin Olejniczak 0:1

3' Łukasz Piasecki 1:1

10' Andrzej Sydor 2:1

15' Marcin Olejniczak 2:2

25' Michał Marciniak 2:3

30' Tomasz Kaczmarek 2:4

32' Łukasz Piasecki 3:4

33' Tomasz Wydmuszek 4:4

Pogoń '04: Dominik Kubrak, Marcin Markiewicz - Andrzej Sydor, Łukasz Piasecki, Tomasz Wydmuszek, Łukasz Żebrowski, Robert Sikorski, Paweł Jatczak, Adam Celeban, Mariusz Lewandowski, Dawid Markiewicz

Pogoń'04:
3' Łukasz Piasecki
10' Andrzej Sydor
32' Łukasz Piasecki
33' Tomasz Wydmuszek

Grembach:
2' Marcin Olejniczak
15' Marcin Olejniczak
25' Michał Marciniak
30' Tomasz Kaczmarek