Ważny punkt w meczu z liderem
autor: Kogut

W zakończonym przed chwilą meczu Pogoń '04 Szczecin zremisowała z Hurtapem Łęczyca 3:3. Kolejny ważny punkt trafia na konto naszego zespołu.

W przedmeczowych spekulacjach w roli faworyta jednoznacznie stawiano zespół Hurtapu Łęczyca, który w dodatku jest liderem ligi. Mało kto wierzył w to, że Portowcy są w stanie przywieźć do Szczecina chociażby jeden punkt.

W pierwszej połowie zaległego spotkania padł tylko jeden gol. Zdobyła go nieoczekiwanie drużyna gości, czyli oczywiście Pogoń '04 Szczecin. Po pierwszych 20 minutach nasi zawodnicy niespodziewanie prowadzili 1:0.

W drugiej części gry naszpikowana reprezentantami Polski drużyna z Łęczycy postawiła wszystko na jedną kartę, by odrobić straty. Gospodarze co prawda strzelili w drugich 20 minutach trzy gole, jednakże dwie bramki dołożyli także Portowcy i końcowy wynik meczu był jasny. Pogoń '04 zremisowała z liderem 3:3 i jest to niewątpliwy sukces naszego zespołu. Przedmeczowe założenia się spełniły.

Premierowe trafienia w sezonie uzyskał Adam Celeban, który w swoim drugim meczu w tym sezonie (po raz pierwszy zagrał z Grembachem) strzelił dwa gole. Jedno trafienie dołożył Łukasz Piasecki, który nieoczekiwanie wyrasta na drugiego snajpera drużyny.

Portowcy sprawili swoim kibicom miły prezent na święta. Kolejny punkt, który być może pozwoli przesunąć się zespołowi o kilka pozycji, pozwala się cieszyć. Nasi zawodnicy włożyli w mecz wiele sił, serca i pracy. Remis z Hurtapem ma także jeszcze jeden wydźwięk. Dotychczas Portowcy grali z łęczycką drużyną dwukrotnie. Nasi zawodnicy oba mecze niestety przegrali (2:3 oraz 4:8). Dzisiejszy mecz jest więc historycznym punktem w historii pojednynków z Hurtapem Łęczyca. I na pewno nie ostatnim.