Wygrana z KPR-em. Martyna Wierzbicka zamurowała bramkę
autor: Oskar BłaszkowskiW ostatnim meczu PGNiG Superligi Kobiet Pogoń Baltica pewnie pokonała zespół z Karkonoszy, KPR Jelenią Górę 32:25. Znakomity występ w szczecińskiej bramce zaliczyła Martyna Wierzbicka. Po stronie gości mogliśmy oglądać byłą zawodniczkę Pogoni, Martynę Hoffman, która obroniła trzy rzuty karne, choć... ani razu nie dotknęła piłki.
Pierwszą połowę rozpoczęły wicemistrzynie Polski i to one otworzyły wynik spotkania, a strzelczynią była Monika Koprowska. Po stronie gości szybko odpowiedziała Sylwia Jasińska. Do 11. minuty kibice zgromadzeni w hali na Twardowskiego 12B mogli oglądać wyrównaną walkę, a po bramce Załogi na tablicy pojawił się remis 5:5. Od tego czasu inicjatywę przejęły szczecinianki. Świetną skutecznością popisywała się Koprowska, a między słupkami szalała Martyna Wierzbicka (na zdjęciu obok) broniąc wiele sytuacji sam na sam.
Jelonce nie można było odmówić woli walki i ambicji. Nie miała nic do stracenia i po prostu się nie poddawała. Dość powiedzieć, że końcówka pierwszej połowy należała właśnie do nich. Przyjezdne odrobiły straty i do szatni zawodniczki obu siódemek schodziły przy stanie 16:15.

Drugą połowę zaczęły szczypiornistki gości, ale znowu wynik spotkania otworzyły szczecinianki, które ruszyły do ataku. Bramkę trafiła młoda Kochaniak (17:15). Podopieczne trenera Struzika grały skutecznie w ataku i dzięki temu mogliśmy oglądać kolejne trafienia Dumy Pomorza.

Na lewym skrzydle świetnie spisała się Patrycja Noga (nominalna obrotowa), która tego dnia łącznie trafiła aż 5 bramek. W 55. minucie przewaga Pogoni wciąż rosła (prowadziła siedmioma golami 30:23). Ostatecznie wynik spotkania ustaliła wspomniana chwilę wcześniej Noga i szczecinianki zasłużenie wygrały 32:25.

relacjďż˝ dodaďż˝: adi1990

Superliga kobiet (2016/2017)
SPR Pogoń Szczecin KPR Jelenia Góra
32 25
19-11-2016 16:00
widzów: 700
Pogoń: Płaczek, Wierzbicka - Koprowska 7, Szczecina 7, Noga 5, Cebula 3, Jedziniak 3, Zimny 3, Kochaniak 3, Bancilon 1
Karne: 2/5
Kary: Noga, Koprowska, Kochaniak (po 2 min.); Zimny (6 min)

KPR: Ciesiółka, Hoffman - Bilenia 6, Tomczyk 6, Załoga 6, Jasińska 3, Bielecka 2, Janas 2

Czerwona kartka: Zimny (Pogoń Baltica Szczecin sędzia: Bąk, Ciesielski (Zielona Góra); Delegat: Majchrowski (Poznań)

Dane pomógł uzupełnić: adi1990 - dziękujemy