Juniorzy Starsi KP wciąż niezwyciężeni
autor: PszczółekW dniu dzisiejszym na obiekcie Klubu Piłkarskiego POLICE rozegrano mecze w ramach Ligi Wojewódzkiej Juniorów. O godzinie 13.30 na boczne boisko wybiegli Juniorzy Młodsi KP oraz Bałtyka Koszalin. Po golach Dominika Skowrona i Pawła Krawca zremisowali 2:2 (0:1).

Pół godziny po zakończeniu meczu Juniorów Młodszych na murawę głównego boiska wybiegli Juniorzy Starsi. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną policzan 3:0 (1:0). Gole zdobywali Remigiusz Grużewski (dwa) oraz Rafał Krzyżanowski.

Juniorzy Młodsi: Strzelec (41' Rusek) - Felicki, Pawlak (60' Janicki M.), Kreński (41' Kaczorowski), Kopociński (60' Przybyła), Majos (70' Skowron), Wojtasiak (41' Konieczny), Buśko, Pańczyk (41' Rozwadowski), Adamczyk, Krawiec

JS KP POLICE: Ochal - Właśniewski, Stypka (69' Baranowski), Boczek, Bielawski, Jóźwiak, Rembisz (75' Klimkowski), Krzyżanowski, Kaliś (58' Kulig), Mazur (64' Grzegorczyk), Grużewski

Bałtyk Koszalin: Dulewicz - Załoga, Sikora, Pelc, Drejski (39' Tarunt, 70' Stankiewicz), Kupisz, Frankowski, Sydoruk (75' Bączkowski), Strakowski (64' Rogala), Pazdur, Zblewski (62' Skrzypczak)

Statystyki (KP - Bałtyk):

Strzały celne: 6 - 2

Strzały niecelne: 4 - 3

Faule: 9 - 17

Zółte kartki: 1 - 2 (Kaliś - Dulewicz, Pazdur)

Rzuty rożne: 5 - 4

Spalone: 11 - 0

Pogoda: przejściowe zachmurzenia, 15 st. C

Mecz JS sędziowali: Jarosław Rynkiewicz - Natalia Piłatowska, Łukasz Struk

Policzanie do meczu przystępowali z pozycji faworyta i już w 7 minucie mieli znakomitą okazję do strzelenia gola. Po podaniu z prawej strony biegnący środkiem Remigiusz Grużewski przepuścił piłkę do biegnącego samotnie lewą stroną Macieja Kalisia, ten w polu karnym usiłował zdobyć gola strzałem koło bramkarza, jednak źle przyłożył nogę i strzał minął bramkę. Dziesięć minut później sam na sam z bramkarzem wyszedł Jarosław Jóźwiak, Maciej Dulewicz wyszedł jednak z bramki i strzał po udzie wyszedł na róg. W odpowiedzi w pole karne KP zapędzili się Damian Frankowski i Leszek Pazdur. Podanie tego ostatniego przejął jednak Marcin Ochal. Minutę później na strzał zza pola karnego zdecydował się Frankowski, słabo podkręcony strzał mierzony na dalszy słupek minął bramkę. W 22 minucie padł pierwszy gol dla KP, Remigiusz Grużewski wyszedł na bramkarza, minął go po czym posłał piłkę do siatki koło obrońców Bałtyka. Dwie minuty Grużewski ponownie zapędził się pod pole karne gości, podał na środek do Jóźwiaka, ten jednak źle przyjął i obrona przejęła piłkę. W 32 minucie obrońcy z Koszalina podają do bramkarza, natychmiast na niego biegnie Grużewski, presingiem wymusił wykop, piłka trafiła zawodnika KP w plecy jednak na tyle słabo, że nie zdołała wtoczyć się do piłki. Chwilę później po przeciwnej stronie boiska na bramkę z dystansu uderzał Frankowski, strzał jednak przeleciał ponad poprzeczką. W 37 minucie Marcin Ochal faulował biegnącego z piłką Mariusza Zblewskiego, sędzia nie wahał się i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Damian Kupisz, oddał silny strzał na bramkę jednak Ochal pewnie rzucił się w lewą stronę i bez problemu zbił piłkę na aut bramkowy. Sędzia jednak zamiast wskazać wykonanie rzutu rożnego ponownie wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki, tym razem jednak piłka należała do policzan. Zdaniem sędziego wykonawca tuż przed uderzeniem z karnego zatrzymał się, takie wykonanie "karniaka" jest niezgodne z przepisami. W 41 minucie po dośrodkowaniu Rafała Krzyżanowskiego bramkarz Bałtyka łapie piłkę po czym wyślizguje mu się ona z rąk, obrońca naciskany przez zawodnika KP wybija na róg.

W 51 minucie drugiej połowy pod pole karne gości zapędził się Jacek Właśniewski, obrona Bałtyka wybija groźne dośrodkowanie "Serdela" na róg. Sześć minut później pada drugi gol dla KP. Po dośrodkowaniu z prawej strony Przemka Rembisza głową piłkę do siatki Dulewicza kieruje Grużewski. W 67 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bramkę policzan główkuje Tomasz Sikora, piłka trafia prosto w dobrze ustawionego Ochala. Minutę później trzeciego gola zdobywa Rafał Krzyżanowski. Jarosław Jóźwiak zakręcił i wyprzedził obrońcę Bałtyka na lewej stronie, spod końcowej linii silnie podał koło bramkarza na środek na 3 metr, a tam do pustej bramki piłkę skierował Krzyżanowski. Chwilę później po dośrodkowaniu Jóźwiak główkuje na bramkę, tym razem bramkarza gości broni. W 74 minucie na bramkę z dystansu uderza wprowadzony po przerwie Paweł Grzegorczyk, piłka o centymetry mija słupek. W 78 minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę otrzymuje ustawiony na 8-10 metrze Jóźwiak, bramkarz paradą broni strzał. Dwie minuty później Jarosław Bielawski po minięciu obrońcy dynamicznie wpadł w pole karne Bałtyka po czym zacentrował na 6 metr do nabiegającego Grużewskiego, bramkarz broni nogą. Tuż przed zakończeniem meczu Frankowski zagrywa w polu karnym KP do Pazdura, ten jednak "nie zabrał się" z piłką i Ochal asekurowany przez Bielawskiego dopada futbolówki.

W dzisiejszym meczu wygrał zespół zdecydowanie lepszy, wykazujący większą dojrzałość w grze. Dzięki tej wygranej Juniorzy Starsi umocnili się na prowadzeniu w tabeli Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych. Obecnie zajmują pierwsze miejsce z 28 punktami na koncie, drugie miejsce zajmuje lokalny rywal - Pogoń Szczecin z dorobkiem 24 punktów.

W najbliższą sobotę obie grupy juniorskie zagrają w Policach mecze w których przeciwnikami będą piłkarze Energetyka Gryfino.

Liga Wojewódzka Juniorów Starszych (2007/2008)
Chemik Police JS Bałtyk Koszalin JM
3 0
03-10-2007 16:00
bramki: Remigiusz Grużewski (2), Rafał Krzyżanowski dodaj video

żółte kartki: Kaliś (KP Police) - Dulewicz, Pazdur (Bałtyk) sędzia: Jarosław Rynkiewicz - Natalia Piłatowska, Łukasz Struk

Dane pomogli uzupełnić: mustafa, C80 - dziękujemy