piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga yodastars - 02.07.2020 11:37
Błękitni przegrali z Górnikiem
autor: kibicStargard
Błękitni Stargard doznali w 29 serii gier kolejnej domowej porażki. Tym razem musieli oni uznać wyższość vicelidera-Górnika Łęczna, przegrywając z nim 1:2. Podopieczni Adama Topolskiego jako gospodarze od 3 spotkań z rzędu nie są w stanie wywalczyć choćby punktu. Mimo złej passy meczów w Stargardzie zajmują oni z 41 'oczkami' na koncie 8 miejsce w ligowym zestawieniu.

W 22. minucie Hubert Krawczun sfalował we własnym polu karnym zawodnika gości i sędzia główny podyktował rzut karny. Następnie Paweł Wojciechowski pewnie go wykorzystał i tym samym Górnik objął prowadzenie - 0:1. Tuż przed przerwą bliski wyrównania był Krystian Sanocki, lecz jego atomowe uderzenie z okolic 30 m zostało sparowane przez bramkarza.

W II połowie zespół z Lubelszczyzny został zepchnięty przez stargardzian do głębokiej defensywy. Przyniosło to w 74. minucie efekt w postaci gola dla gospodarzy. Jeden z piłkarzy strzelił w poprzeczkę, a skuteczną poprawką popisał się Mateusz Bochnak - 1:1.
piłka nożna / II liga bialoniebiescy - 28.06.2020 23:02
Wygranan Błękitnych
autor: http://www.blekitni.stargard.plPiłkarze Błękitnych Stargard w 28. kolejce rozgrywek piłkarskiej II ligi pokonali na wyjeździe Olimpię Elbląg, 3:0. Już po kwadransie gry prowadzili różnicą dwóch trafień po celnych strzałach Michała Cywińskiego i Patryka Paczuka. Natomiast w II połowie Paczuk ustalił ostateczny rezultat.

Mecz przebiegał pod dyktando podopiecznych Adama Topolskiego, ale mógł się bardzo źle rozpocząć. W 5. minucie w ogromnym zamieszaniu podbramkowym do stargardzkiej bramki z niewielkiej odległości trafił 16-letni Jakub Branecki. Chwilę później okazało się jednak, że młody napastnik Olimpii znajdował się na pozycji spalonej. Kamień spadł więc z serc stargardzkich piłkarzy, którzy od tego momentu zabrali się do wytężonej pracy. Już chwilę później Jakub Ostrowski mógł zatem sprawić pierwszego psikusa gospodarzom. Nie trafił jednak w światło bramki, co w 13. minucie uczynił już skutecznie Michał Cywiński. Z kolei dwie minuty później Wojciech Fadecki przeprowadził szybką akcję, a Patryk Paczuk zamknął ją celnym uderzeniem głową. Po kwadransie gry w Elblągu było więc 2:0 dla Błękitnych.
piłka nożna / II liga yodastars - 21.06.2020 19:17
Kolejna porażka Błękitnych
'Angielski tydzień' zdecydowanie nie był udany dla Błękitnych Stargard. Dziś kolejny raz piłkarze Adam Topolskiego zawiedli w roli gospodarzy. Powrót kibiców na obiekt przy ul. Ceglanej nie pomógł stargardzianom, gdyż po zaciętym meczu przegrali oni z Pogonią Siedlce 2:3.

W 9. minucie piłkarze z Mazowsza objęli prowadzenie. Po pięknie rozegranej akcji Kamil Walków wyłożył futbolówkę Marcinowi Kozłowskiemu, a ten mierzonym uderzeniem z pierwszej piłki nie dał szans bramkarzowi gospodarzy Mariuszowi Rzepeckiemu - 0:1. Błękitni mogli odpowiedzieć kilka minut później. Krystian Sanocki popisał się indywidualną akcją, ale obrońca gości zablokował mocny strzał stargardzkiego skrzydłowego. W 18. minucie goście zdobyli drugą bramkę - 0:2. Kamil Walków odegrał płasko po ziemi piłkę Piotrowi Marcińcowi, który dopełnił formalności i z bliska umieścił piłkę w siatce
piłka nożna / II liga yodastars - 20.06.2020 12:00
Kibice wracają na Ceglaną
autor: JurgolJuż raptem po 4 dniach, Błękitni Stargard ponownie zagrają mecz na własnym stadionie. W ramach 27 kolejki II ligi podejmą oni Pogoń Siedlce. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi już jutro - w niedzielę - o godzinie 16.00, a w widowisku będą mogli uczestniczyć kibice. Jednakże wytyczne rządowe dopuszczają możliwość zajęcia miejsc w ilości maksymalnie 25% pojemności trybun stadionu.

W poprzedniej kolejce stargardzianie polegli u siebie z Bytovią Bytów 1:3. Honorowe trafienie zaliczył Mateusz Kompanicki. Ich jutrzejszy rywal doznał ostatnio domowej porażki z Górnikiem Polkowice w takim samym rozmiarze. Podopieczni Adama Topolskiego poprzez środowe niepowodzenie spadli na 7 pozycję w tabeli. Posiadają obecnie w swoim dorobku 38 punktów, z kolei Pogoń traci do nich 5 ‘oczek’ i znajdują się tuż nad strefą spadkową - na 13 miejscu w ligowym zestawieniu.

piłka nożna / II liga yodastars - 17.06.2020 19:52
Zimny prysznic dla Błękitnych w upalny dzień
autor: royal447Błękitni Stargard doznali dziś pierwszej ligowej porażki w 2020 r., ulegając Bytovii Bytów 1:3. Takie rozstrzygnięcie spowodowało, że podopieczni Adama Topolskiego wypadli ze strefy baraży o I ligę, a w dodatku wciąż nie mogą być pewni utrzymania.

Goście wyśmienicie rozpoczęli mecz. Już w 56. sekundzie spotkania Piotr Giel idealnie dośrodkował w pole karne gospodarzy, a niepilnowany Michel Ameyaw bez problemu umieścił głową piłkę w siatce - 0:1. Stargardzianie mogli po chwili wyrównać. Kapitan drużyny Wojciech Fadecki w dogodnej sytuacji uderzył po ziemi niecelnie obok słupka.

W 13. minucie bytowianie byli bliscy kolejnego trafienia z tzw. główki, lecz skuteczną interwencją na refleks popisał się bramkarz - Dominik Sasiak - odbijając piłkę przed siebie. Gdy na stadionowym zegarze wybiła 36. minuta, Marcin Konopski - w swoim debiucie w I zespole Błękitnych - faulował we własnym polu karnym Karola Czubaka. 'Jedenastkę' na gola zamienił Adrian Bielawski. Tym samym podopieczni Adama Topolskiego przegrywali już 0:2.
piłka nożna / II liga yodastars - 17.06.2020 12:13
Błękitni zagrają z Bytovią
autor: yatamankaJuż dziś - wyjątkowo w środę - Błękitni Stargard zmierzą się w roli gospodarza z Bytovią Bytów. Początek spotkania o godzinie 17.00. Będzie to mecz w ramach 26 kolejki II ligi. W rundzie jesiennej Stargardzianie musieli uznać wyższość najbliższego rywala, przegrywając z nim na wyjeździe 0:1.

W poprzedniej kolejce podopieczni Adama Topolskiego pokonali w Wejherowie tamtejszego Gryfa 3:1. Dla Błękitnych bramki strzelili: Wojciech Fadecki x 2 z karnego oraz Mateusz Bochnak. Tym samym zajmują oni obecnie z 38 punktami na koncie 6 miejsce w ligowej tabeli. Jeżeli piłkarzom z ul. Ceglanej 1 uda się do końca sezonu utrzymać tę pozycję, wówczas będą mogli wystąpić w barażach o I ligę.

Z kolei przeciwnicy z Kaszub w zeszły weekend doznali porażki 1:2 na wyjeździe z Pogonią Siedlce. W ogólnym zestawieniu znajdują się tuż za Błękitnymi. Tracą do nich tylko punkt i okupują pozycję niżej w ogólnym zestawieniu.
piłka nożna / II liga bialoniebiescy - 13.06.2020 23:25
Kolejna wygrana Błękitnych
autor: Błękitni StargardBłękitni Stargard w meczu 25. kolejki spotkań o mistrzostwo II ligi pokonali zamykającego tabelę Gryfa Wejherowo 3:1.

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie meczu. Na listę strzelców dla podopiecznych Adama Topolskiego wpisali się dwukrotnie Wojciech Fadecki oraz Mateusz Bochnak. Gryf honorową bramkę zdobył w 87 minucie meczu, a jej autorem był Nikodem Sroka. Po zwycięstwie z Gryfem nasz zespół z dorobkiem 38 punktów awansował na 6 miejsce w ligowej tabeli.
piłka nożna / II liga yodastars - 07.06.2020 19:23
Festiwal strzelecki w Stargardzie
autor: KibicStargard
Piłkarze Błękitnych Stargard ostatni raz - na własnym stadionie - rozegrali mecz 7 marca. W dzisiejszym spotkaniu rywalem gospodarzy był Znicz Pruszków. Pojedynek zakończył się rezultatem 4:3 i tym samym podopieczni Adama Topolskiego przewali niekorzystną passę 5 meczów bez zwycięstwa w lidze. Dla Błękitnych było to niezwykle istotne spotkanie, gdyż z kolejki na kolejkę przewaga nad strefą spadkową topniała i przed 24 seria gier wynosiła już tylko 4 punkty. Dzięki tej wygranej awansowali na 7 miejsce w tabeli, a od miejsca spadkowego dzieli ich 5 'oczek'.

Gospodarze idealnie weszli w mecz. Już w 4. minucie spotkania drużyna ze Stargardu objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Wojciecha Fadeckiego z rzutu rożnego Hubert Sadowski uwolnił się od krycia obrońców gości i skierował głową piłkę do siatki (1:0). Za kilka minut po indywidualnej akcji blisko podwyższenia wyniku był Krystian Sanocki, lecz bramkarz Znicza - Batłomiej Grądecki z najwyższym trudem przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.