koszykówka / PLK royal447 - 01.12.2019 21:51
Katastrofa zwieńczona pół minuty przed końcem
To było niemiłe popołudnie dla fanów szczecińskiej koszykówki. King Wilki Morskie Szczecin wypuściły z rąk zwycięstwo nad rywalami z Radomia, którzy tylko raz prowadzili w meczu. Szczecinianie dobrze weszli w mecz. Po pierwszej minucie gry prowadzili już 9:0. Celnymi trójkami Obie Trotter oraz Artur Mielczarek nieco zniwelowali straty gości. Gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę, którą powiększyli w końcówce kwarty. Za sprawą rzutu z dystansu Dominika Wilczka było 25:14.
koszykówka / PLK royal447 - 01.12.2019 01:26
Śnieg bohaterem PGE Spójni
Akcja Tomasza Śniega zapewniła PGE Spójni Stargard zwycięstwo nad Legią Warszawa 71:69 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi. Zespół trenera Jacka Winnickiego całkiem nieźle rozpoczął to spotkanie - szczególnie w obronie. Po późniejszych trafieniach Darnella Jacksona oraz Tomasza Śniega prowadził 11:4. Legia długo szukała rytmu w ataku, ale pomogli w tym Michał Michalak oraz Filip Matczak. Dzięki akcji tego ostatniego po 10 minutach to goście prowadzili 16:12.
koszykówka / PLK royal447 - 23.11.2019 00:49
Piątkowa porażka PGE Spójni
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L Nie doszło do niespodzianki w Stargardzie. W hali przy ulicy Pierwszej Brygady Polski Cukier Toruń pewnie pokonał PGE Spójnię Stargard 82:73. Początek meczu był wyrównany. Goście trafili dwa razy za trzy za sprawą Keitha Hornsby'ego. Gospodarze utrzymywali się w grze dzięki skutecznym rzutom za dwa oczka. Od połowy pierwszej kwarty goście zaczęli jednak uciekać. Po rzucie Kyla Weavera torunianie prowadzili 20:10.
koszykówka / PLK royal447 - 15.11.2019 21:31
King Wilki na tarczy
Drugą porażkę z rzędu odnotowały King Wilki Morskie Szczecin. Szczecinianie ulegli we własnej hali Enei Astorii Bydgoszcz 87:85. Trochę lepiej to spotkanie rozpoczęła Enea Astoria, która po kontrze Krisa Clyburna i akcji Mateusza Zębskiego prowadziła 12:4. Gospodarze od tego momentu poprawili się przede wszystkim w obronie, a to przyniosło możliwość odrabiania strat. Trójka Marcina Nowakowskiego ustawiła jednak wynik po 10 minutach na 17:12 dla gości.
koszykówka / PLK maggi - 11.11.2019 16:41
King pokonany w Warszawie
autor: FB King SzczecinPierwszych osiem punktów dla Legii zdobył Michał Michalak, a po trafieniu Filipa Matczaka drużyna prowadziła już 10:4. King krok po kroku odrabiał straty, a po serii 10:0 i rzutach Clevelanda Melvina oraz Pawła Kikowskiego zdobył przewagę! Drew Brandon sprawił, że po 10 minutach był remis - po 25. Początek drugiej kwarty był bardzo wyrównany, a żadna z ekip nie potrafiła zbudować większego prowadzenia. Dopiero po trójce Bena McCauleya i trafieniu Melvina szczecinianie uciekli na siedem punktów. Ponownie starał się to zmieniać Michał Michalak, który odpowiadał na trafienia Dustina Ware’a. Pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 49:48 dla gości.

Trzecią kwartę zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa rozpoczął od serii 12:0 i po trafieniu Bena McCauleya było już 61:48. To jednak nie załamało gospodarzy. Kolejne akcje Przemysława Kuźkowa i Filipa Matczaka ponownie zbliżyły ekipę z Warszawy na dwa punkty. M.in. po rzutach wolnych Pawła Kikowskiego po 30 minutach było 70:67.
koszykówka / PLK royal447 - 27.10.2019 00:25
King Wilki Morskie cały czas w czołówce
Czwarty mecz z rzędu wygrały King Wilki Morskie Szczecin. Szczecinianie pewnie zwyciężyli na wyjeździe z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski. Początek spotkania był wyrównany. Gospodarzy w grze utrzymywał Jakub Garbacz, który trzy razy trafił za trzy. Od połowy pierwszej kwarty goście zaczęli powoli budować przewagę. Szczecinianie skutecznie rozegrali trzy akcje za dwa punkty i ze stanu 17:15, zrobiło się 23:15 po pierwszej kwarcie. Miejscowi zupełnie stanęli w drugiej kwarcie. Goście nie mieli za to problemów ze skutecznością.
koszykówka / PLK royal447 - 23.10.2019 23:24
Przebudzenie Spójni
Koszykarze GTK Gliwice i PGE Spójni Stargard rozpoczęli V kolejkę Energa Basket Ligi. W Gliwicach nie zabrakło emocji, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Na początku spotkania to gospodarze mieli lekką przewagę, co było możliwe głównie dzięki trafieniom Kacpra Radwańskiego czy Brandona Tabba. Sytuacja zmieniała się dość szybko, a po trójce Piotra Pamuły to stargardzianie wychodzili na prowadzenie. Grę GTK uspokoił jednak Duke Mondy - jego akcje sprawiły, że po 10 minutach było 23:22.
koszykówka / PLK royal447 - 19.10.2019 12:37
Wypuszczone zwycięstwo
Dwie różne odsłony miało spotkanie pomiędzy Treflem Sopot, a PGE Spójnią Stargard. Pierwsza część meczu należała do gości, a w drugiej zdecydowanie lepsi byli żółto-czarni. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch trafień z linii rzutów wolnych Mateusza Kostrzewskiego, byłego zawodnika Trefla Sopot. Po chwili tym samym odpowiedział Cameron Ayers, a gdy Paweł Leończyk, wychowanek PGE Spójni Stargard ponowił wyczyn swoich kolegów, żółto-czarni po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Do połowy inauguracyjnej części meczu gra była wyrównana, lecz z czasem to zespół gości radził sobie coraz lepiej. Efektem tego była seria dziewięciu punktów z rzędu i prowadzenie PGE Spójni Stargard 22:14.