piłka nożna / III liga Bengoro - 21.10.2020 22:10
W weekend rozegrane zostaną kolejne jesienne spotkania III Ligi grupy 2 w sezonie 2020/21. Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy. Przeczytaj naszą POMOC.

Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności
piłka nożna / III liga Swit1952 - 25.10.2020 23:52
Koncert Świtu na boisku lidera
autor: Artur SzeferPiłkarze Świtu Szczecin w 13. serii gier III ligi dokonali nie lada wyczynu, gdyż pokonali różnicą aż 6 goli zespół liderującej Polonii Środa Wielkopolska i to na jej boisku! Dzięki temu zwycięstwu Duma Skolwina zmniejszyła stratę do lidera do 4 punktów.

Poloniści w dotychczas rozegranych 12 meczach nie zaznali dotąd goryczy porażki i stracili zaledwie 7 bramek... tymczasem strzelanie w Środzie Wielkopolskiej już w 17 minucie rozpoczął Adam Nagórski obsłużony świetnym podaniem od Szymona Kapelusza, który przechwycił piłkę po błędzie Wojciecha Onsorge. W 25 minucie faulowany na połowie rywali był Piotr Wojtasiak, a do piłki podszedł Adam Ładziak, który fantastycznym strzałem podwyższył na 2:0 dla Świtu. Zawodnicy trenera Andrzeja Tychowskiego grali w niedziele z olbrzymią determinacją i zaangażowaniem, co skutkowało kolejnymi okazjami bramkowym.
piłka nożna / III liga Bengoro - 25.10.2020 21:41
Szczęśliwy remis rezerw Pogoni
autor: pogonszczecin.pl Rezerwy Pogoni Szczecin szczęśliwie zremisowały z Radunią Stężyca 3:3. - Punkt zdobyty w takich okolicznościach musi cieszyć. Z drugiej strony jest jednak niedosyt, bo grając praktycznie cały mecz z przewagą zawodnika powinniśmy bardziej zdominować wydarzenia na boisku - mówił trener Ozga.

Szczecinianie do meczu z Radunią przystępowali wzmocnienie dziewięcioma zawodnikami, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem. Z II zespołu wystąpili Michał Kwiecień i Jakub Lis. - Żaden z nich mnie nie zawiódł. Na pewno nie odstawali. Dla Kuby to świetna nauka, bo grał dzisiaj na zawodnika z ekstraklasową przeszłością. Jak zawsze zostawił na boisku mnóstwo serducha i dał dużo jakości. Michał zagrał na nietypowej dla siebie pozycji, ale też bardzo dobrze sobie poradził. Świetnie zaprezentowali się też zmiennicy - Cichoń, Rościszewski, Maćkowski. Nasi chłopacy naprawdę nie mają się czego wstydzić - ocenił trener II Pogoni.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 23.10.2020 08:27
Wyjazd Świtu do niepokonanego lidera
autor: Świt Skolwin FbW niedzielne popołudnie drużyna Świtu zmierzy się w Środzie Wielkopolskiej z przewodzącą ligowej stawce Polonią. Jest to bez dwóch zdań hit 13. kolejki III ligi, który będzie budził zainteresowanie nie tylko w Szczecinie czy Wielkopolsce, ale również w pomorskiej Stężycy.

Polonia prowadzona przez dobrze znanego na Pomorzu Zachodnim trenera Krzysztofa Kapuścińskiego w dotychczas rozegranych 12 meczach zanotowała aż 11 zwycięstw i bezbramkowy remis z Unią Swarzędz. Średzka drużyna zdobyła jak dotąd, aż 35 goli (średnia blisko 3 gole na mecz), w czym spora zasługa Krzysztofa Biegańskiego i Krystiana Pawlaka, którzy sześciokrotnie umieszczali piłkę w bramce rywali, ale także przeżywającego drugą młodość panamskiego obrońcy Luiza Henriqueza (4 bramki) znanego bardziej z gry w Lechu Poznań.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 19.10.2020 08:28
Świt w derbach lepszy od Floty
Świt w kolejnych na przestrzeni dwóch tygodni derbach Pomorza Zachodniego ograł Flotę Świnoujscie 2:0 i awansował na 3. miejsce w ligowej klasyfikacji.

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego byli dziś zespołem lepszym i bardziej dojrzałym piłkarsko od swoich rywali, za co zostali nagrodzeni 3 punktami. Samo spotkanie poprzedziła minuta ciszy na cześć niedawno zmarłego redaktora Wojciecha Parady, który kibicował Świtowcom. Początek meczu to głównie walka w środku pola, choć ze wskazaniem na gospodarzy. W 22 minucie piłkę w polu karnym przejął Adam Nagórski i z bliskiej odległości strzelił obok słupka, chwilę pózniej się jednak zrehabilitował kiedy to urwał się prawą stroną i wrzucił Danielowi Kusztanowi piłkę „za kołnierz” otwierając wynik zawodów.
piłka nożna / III liga skryba1213 - 16.10.2020 08:59

piłka nożna / III liga Swit1952 - 14.10.2020 10:23
Flota przyjeżdża do Skolwina
W najbliższą niedzielę o godzinie 15.00 na stadionie przy Stołczyńskiej 100 dojdzie do pojedynku Świtu Szczecin z drużyną Floty Świnoujście, w ramach 12. serii gier III ligi.

Ekipa z wyspy Uznam to beniaminek obecnych rozgrywek, który w 10 dotychczas rozegranych meczach zgromadził 13 punktów. Wyniki nieco poniżej oczekiwań, sprawiły że w Świnoujściu doszło do zmiany na stanowisku trenera i doświadczonego Jerzego Rota zastąpił były szkoleniowiec Chemika Police - Łukasz Borger. W zespole rywali szczególną uwagę należy zwrócić niewątpliwie na bramkostrzelnego Pawła Iskrę, który zdobył dotąd 8 goli, czyli ponad połowę dorobku strzeleckiego „Wyspiarzy”. Ponadto bramki dla Floty strzelali dobrze znani w północnym Szczecinie Grzegorz Tarasewicz,
piłka nożna / III liga skryba1213 - 12.10.2020 11:58
Borger trenerem FLoty
Trenerem zespołu seniorów Floty został Łukasz Borger.

Łukasz Borger urodził się 27 września 1985 roku w Policach. Tam właśnie toczyła się dotychczas jego kariera. Najpierw był zawodnikiem, a potem trenerem tamtejszego Chemika. Grę w piłkę przerwała kontuzja, postanowił więc spróbować się w roli trenera. Na początku prowadził drużynę rezerw i wspomagał Andrzeja Tychowskiego w prowadzeniu seniorów. Pierwszy zespół Chemika objął cztery lata temu, gdy klub został wycofany z III ligi. Posiada trenerską licencję UEFA A, ważną do 31 grudnia 2022. Trenerskie osiągnięcia Borgera są niemal identyczne jak Jerzego Rota we Flocie. Jemu również w pierwszym sezonie nie udało się wywalczyć awansu z klasy okręgowej do IV ligi, ale potem już były dwa pewne awanse z rzędu, tyle tylko, że Flota robiła to rok po Chemiku. Wiekowo Borger jest młodszy od Rota o 30 lat i 10 dni. Przewaga Borgera polega na tym, że w roku 2019 Chemik wygrał regionalny Puchar Polski, co Flocie się nie udało od roku 2005, ale kto wie co byłoby, gdyby nie fatalna pomyłka przed rokiem w wygranym na boisku 10-0 meczu w Maszewie. Co ciekawe, w tych samych rozgrywkach w tym samym sezonie, ten sam błąd przytrafił się też w ćwierćfinale Chemikowi, ale jego trenerem wówczas nie był już Borger.

Miejski Klub Piłkarski Kotwica Kołobrzeg

dane uzupełnić pomogli: FANS, mane18, mperonczyk, gedeON, Jurgen, cRiS942, fanatyk2, kamil199446, mkpkotwica, kamil199446, BuliMrze, matixd23, mkpkotwica, transferowiec, mkpkotwica, Jurgen, mkpkotwica, transferowiec, Michal1709, MateuszPL, MateuszPL, mkpkotwica, MateuszPL, SicoMrz, Kolberg, maksiu1986, transferowiec, Rolnik2012, mkpkotwica, Rolnik2012, Kolberg, tomiKG, transferowiec, mkpkotwica, Rolnik2012, mkpkotwica, Rolnik2012, mkpkotwica, Rolnik2012, jacak1988, mkpkotwica, transferowiec, maksiu1986, mkpkotwica, mywtf14, Lukas1986, Rolnik2012, Lukas1986 - dziękujemy