skryba1213
koszykówka / PLK royal447 - 30.10.2020 00:58
King w siódemkę pokonał Trefla
King Szczecin korzystał tylko z siedmiu zawodników, ale i tak pokonał na wyjeździe Trefla Sopot 82:77 w pierwszym meczu 11. kolejki Energa Basket Ligi. King zdecydowanie lepiej rozpoczął ten mecz, bo po trójce Clevelanda Melvina prowadził już 8:2. Później ta przewaga rosła nawet do dziewięciu punktów po rzucie z dystansu Thomasa Davisa. Gospodarze mieli spore problemy z grą w ofensywie, a rywale wykorzystali to idealnie. Dzięki rzutom wolnym Michaela Fakuade po 10 minutach było 22:8. Drugą kwartę Trefl rozpoczął od świetnej serii 10:0 i głównie dzięki Dominikowi Olejniczakowi powoli nawiązywał rywalizację. Po chwili kolejne trafienia Martynasa PaliukenasaDariousa Motena pozwoliły ekipie trenera Marcina Stefańskiego zbliżyć się na trzy punkty. Szczecinianie znowu zaczęli trafiać trójki - po rzutach DavisaMelvina uspokoili sytuację. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:29.
koszykówka / PLK paulinus - 01.10.2020 10:42
Piąta wygrana Kinga! Anwil na deskach!
autor: www.kingwilki.plFenomenalne zespołowe granie zaprowadziło Kinga Szczecin do piątego zwycięstwa w tym sezonie Energa Basket Ligi. Podopieczni trenera Łukasza Bieli pokonali Anwil Włocławek 80:71!
Już od pierwszych sekund spotkania Wilki Morskie kipiały pozytywną energią. Szczecinianie wiedzieli co chcą grać w obronie oraz ataku. To właśnie dobra defensywa sprawiła, że King potrafił wyjść na prowadzenie. Tylko dobra postawa Ivana Almeidy powodowała, że Anwil Włocławek trzymał kontakt ze szczecińskim zespołem.

koszykówka / PLK skryba1213 - 07.09.2020 12:09
Drugi mecz, drugie zwycięstwo Kinga Szczecin
autor: www.kingwilki.plDo Netto Areny w sobotę 6 września przyjechał Polski Cukier Toruń. Zespół, który ma swoje problemy kadrowe, ale w składzie Twardych Pierników wciąż znajdują się najbardziej gorące ligowe nazwiska. Aaron Cel, Damian Kulig, Bartosz Diduszko, czy Obie Trotter - to budzi szacunek.

Tego respektu dla rywala nie miał jednak Mateusz Zębski, który imponował fantastyczną obroną. Tylko w pierwszej połowie skrzydłowy Kinga zanotował pięć przechwytów (w całym meczu miał ich siedem) i zdobył 12 punktów! Wilki Morskie popełniały straty, ale dobra gra w obronie pozwoliła zejść do szatni w przerwie i prowadzić 43:33.
koszykówka / PLK royal447 - 06.09.2020 12:48
PGE Spójnia przegrywa w Sopocie
Ostatnia kwarta sobotniego meczu Energa Basket Ligi należała do Trefla. Sopocianie pokonali PGE Spójnię 91:81. Trafienia z dystansu Karola GruszeckiegoŁukasza Kolendy pozwoliły gospodarzom prowadzić na początku 7:2. PGE Spójnia przyspieszała i błyskawicznie odrabiała te straty. Atak napędzali Wayne Blackshear oraz Filip Matczak, a spotkanie zdecydowanie się wyrównało. Ostatecznie dzięki trafieniu Dominika Olejniczaka po 10 minutach był remis - po 21. W drugiej kwarcie Trefl był stroną przeważającą, głównie dzięki Kolendzie, który był niebezpieczny w ataku, a w dodatku świetnie dogrywał do kolegów. Po późniejszej trójce Dariousa Motena sopocianie uciekali nawet na 10 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:40.
koszykówka / PLK skryba1213 - 31.08.2020 09:54
Pierwszy mecz, pierwsza wygrana
autor: www.kingwilki.pl/ King Szczecin w pierwszym meczu sezonu 2020/2021 zmierzył się z MKS-em Dąbrową Górniczą. W Netto Arenie czuć było ekscytację z powodu powrotu rozgrywek. Koszykarze i trenerzy kipieli energią od momentu wejścia na parkiet.

Ta dobra energia udzieliła się gospodarzom. Wilki Morskie prowadzone przez duet trenerów Biela - Majcherek grały bardzo dobrze w obronie. Notowały kolejne przechwyty. Bardzo dobry start w meczu zaliczył Cleveland Melvin, który w ciągu kilku akcji zanotował trzy efektowne wsady do kosza. Po pierwszych dziesięciu minutach gry gospodarze prowadzili 24:14.
koszykówka / PLK paulinus - 19.08.2020 13:46
King Szczecin po testach
We wtorek cały zespół Kinga Szczecin, trenerzy i pracownicy klubu poddali się testom na obecność koronawirusa zgodnie z oczekiwaniami Energa Basket Liga
Wszystkie testy dały wynik negatywny. Do treningów z zespołem dołączył Kasey Hill. Rozpoczęliśmy także przygotowania na głównej płycie Netto Areny🔥
koszykówka / PLK paulinus - 08.08.2020 10:21
Jakub Parzeński kontuzjowany
Podczas jednego z pierwszych treningów w okresie przygotowawczym, do sezonu 2020/2021 Energa Basket Ligi, urazu doznał Jakub Parzeński. Wstępne diagnozy środkowego Kinga Szczecin wskazywały na kontuzję łąkotki przyśrodkowej, jednak dogłębne badania wykazały zerwanie prawego więzadła krzyżowego.

Jakub Parzeński rozpoczął już proces rehabilitacji.
koszykówka / PLK paulinus - 06.08.2020 13:48
Adam Łapeta na dłużej w Kingu Szczecin!
autor: www.kingwilki.plKing Szczecin porozumiał się z Adamem Łapetą w sprawie podpisania umowy na rozgrywki Energa Basket Ligi w sezonie 2020/2021. Tym samym środkowy, mierzący 217 centymetrów wzrostu, będzie zawodnikiem Wilków Morskich drugi rok z rzędu.

Łapeta w trakcie swojej kariery występował w najsilniejszych polskich klubach. Reprezentował barwy m.in: Asseco Gdynia, BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski, Anwilu Włocławek, Stelmetu Zielona Góra i Prokomu Trefla Sopot. Był zawodnikiem także litewskiego Alytausu Dżukija oraz Lietuvos Rytasu Wilno.