piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety paulinus - 16.09.2024 09:59
Katowiczanki górą w hicie kolejki
autor: tkowGranatowo-bordowe z pierwszą ligową porażką w tym sezonie - górą w hicie piątej serii gier Orlen Ekstraligi GKS Katowice, który pokonuje kobiecą Pogoń 3:1. Jedynego gola dla podopiecznych trenera Piotra Łęczyńskiego zdobyła Luana Zajmi.

Od samego początku spotkania kontrolę chciały przejąć piłkarki prowadzone przez Karolinę Koch, w ciągu pierwszych dziesięciu minut trzykrotnie bardzo mocno zagrażając bramce strzeżonej przez Annę Palińską. W 11. minucie Słowińska zagrała po ziemi do Brzęczek, która strzałem pod poprzeczkę wyprowadziła GKS na prowadzenie. Dwie minuty później sędzia Ewa Augustyn podyktowała jedenastkę, do piłki podeszła Hajduk i podwyższyła wynik meczu.
piłka nożna / Kobiety paulinus - 13.09.2024 12:17
Grają panie
www.ligowiec.netPiłkarki powróciły na boiska. Zapraszamy do śledzenia poczynań piłkarek w tym sezonie. Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy.
piłka nożna / Kobiety paulinus - 09.09.2024 12:15
Zwycięstwo i trzecie miejsce
autor: tkowGranatowo-bordowe w meczu o 3. miejsce turnieju eliminacyjnego Ligi Mistrzyń UEFA pokonały mistrzynie Izraela - F.C. Kiryat Gat i zanotowały historyczne zwycięstwo w rozgrywkach europejskich! Jedyne trafienie zaliczyła Jaylen Crim.

Po środowym pojedynku z Servette FCCF, który granatowo-bordowe ostatecznie nieznacznie przegrały 0:1, w sobotnie południe zmierzyły się z mistrzyniami Izraela. Trener Piotr Łęczyński zdecydował się na dwie zmiany w wyjściowym składzie w porównaniu do poprzedniego spotkania - w bramce Annę Palińską zmieniła Natalia Radkiewicz, a w środku pola Słowenka Luana Zajmi pojawiła się kosztem Alexis Legowski. Dodatkowo, po rozgrzewce z boiska zeszła Emilia Zdunek i sztab podjął decyzję o kolejnej zmianie w składzie - miejsce kapitanki zajęła Karolina Łaniewska.

piłka nożna / Kobiety paulinus - 05.09.2024 09:13
Gol, który pozbawił kobiecą Pogoń marzeń o finale
autor: tkowPiłkarki Pogoni dały z siebie wszystko, jednak cudowny gol Jonusaite pozbawił mistrzynie Polski marzeń o wielkim finale turnieju eliminacyjnego do Ligi Mistrzyń UEFA. Po bardzo wyrównanym spotkaniu, granatowo-bordowe przegrały z Servette FCCF 0:1.

Trener Piotr Łęczyński desygnował tę samą jedenastkę, która wybiegła na boisko w ostatnim ligowym meczu Pogoni z Rekordem Bielsko-Biała. Niemal równo o godzinie 20:00 hymn Ligi Mistrzyń wybrzmiał na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. Przed pierwszą świetną okazją stanęła Weronika Szymaszek, która otrzymała długie podanie od bramkarki Anny Palińskiej, jednak jej strzał wpadł prosto w rękawice bramkarki Servette. W kolejnych minutach szczecinianki złapały dobry moment - na bramkę uderzała Alexis Legowski, jednak jej strzał nie zagroził bramce mistrzyń Szwajcarii. Oba zespoły do samego końca pierwszej części gry starały się stworzyć akcję dającą prowadzenie, jednak sędzia po pięciu minutach doliczonego czasu gry odgwizdała koniec pierwszej połowy.

piłka nożna / Kobiety paulinus - 26.08.2024 09:05
Pewne zwycięstwo kobiecej Pogoni!
autor: tkowTrzecie zwycięstwo w trzecim kolejnym meczu Orlen Ekstraligi zanotowały piłkarki kobiecej Pogoni Szczecin! Po dwóch trafieniach Jaylen Crim oraz Kornelii Okoniewskiej oraz dwóch bramkach samobójczych granatowo-bordowe pokonały Rekord Bielsko-Biała 4:1!

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla podopiecznych trenera Piotra Łęczyńskiego - już w 8. minucie Zofia Giętkowska przejęła futbolówkę na własnej połowie, pognała lewym skrzydłem i wypatrzyła wbiegającą w pole karne Jaylen Crim. Amerykanka nie zwykła marnować takich okazji i wyprowadziła Pogoń na prowadzenie. Na kolejną bramkę dla broniących tytułu mistrzyń kraju nie musieliśmy czekać długo, niecałe pół godziny później futbolówkę do własnej siatki wbiła Martyna Cygan, a spory w tym udział miała Crim.

piłka nożna / Kobiety paulinus - 23.08.2024 11:44
Grają panie
piłka nożna / Kobiety paulinus - 19.08.2024 15:29
Drugie zwycięstwo kobiecej Pogoni!
autor: tkowDrugi mecz ligowy, drugie zwycięstwo. Hattrick Natalii Oleszkiewicz dał kobiecej Pogoni Szczecin triumf i trzy punkty w Tczewie!

W pierwszej odsłonie spotkania zdecydowanie lepiej grającą drużyną były broniące tytułu mistrzynie Polski, które kilkukrotnie zagroziły bramce Pogoni Tczew. Sytuacje były jednak zbyt mało konkretne. Najgroźniejszą okazję w pierwszej połowie wykreował duet Weronika Szymaszek-Aleksandra Kuśmierczyk, najpierw ta pierwsza pognała skrzydłem, dośrodkowała futbolówkę i Kuśmierczyk uderzyła na bramkę. Piłkę pewnie złapała jednak Rydlewska. Dopiero w drugiej połowie meczu zobaczyliśmy pierwsze trafienia dla granatowo-bordowych za sprawą będącej dziś w świetnej formie Natalii Oleszkiewicz, która skompletowała hattricka w nieco ponad dwadzieścia minut.

piłka nożna / Kobiety paulinus - 16.08.2024 18:36