piłka nożna / III liga Swit1952 - 27.09.2020 08:59
Ważne zwycięstwo Świtu
autor: dyroSwituPiłkarze Świtu Szczecin po pełnym emocji spotkaniu zwyciężyli w Starogardzie Gdańskim z tamtejszym KP 4:2. Bohaterem pojedynku został Japończyk Shuma Nagamatsu autor dwóch goli i asysty.

Ale od początku. Do zespołu gospodarzy w tygodniu przed meczem dołączyli Kamil Sylwestrzak i Marcin Warcholak, czyli zawodnicy z bogatym ekstraklasowym doświadczeniem. KP próbowało to wykorzystać i od pierwszych minut narzucić swój styl gdy, co udawało im się do 10 minuty, jednak nie przełożyło się to na zdobycz bramkową. Później do głosu doszedł Świt, kiedy to Szymon Kapelusz dograł do Adama Nagórskiego, a ten nawinął w polu karnym doświadczonego obrońcę rywali i strzałem w okienko otworzył wynik zawodów. Kibice dobrze nie ochłonęli, a było już 2:0, kiedy to kolejną asystę zaliczył Szymon Kapelusz, a celnym trafieniem z 18 metra popisał się Shuma Nagamatsu. Taki wynik utrzymał się też do przerwy.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 24.09.2020 08:54
Świt wyjeżdża do Starogardu
W sobotę o godzinie 16.00 w Starogardzie Gdańskim podopieczni Andrzeja Tychowskiego stoczą kolejny bój ligowy, w którym ich przeciwnikiem będzie Klub Piłkarski z miasta Kazimierza Deyny.

KP Starogard jak dotąd ma w swoim dorobku 3 zwycięstwa, remis oraz 3 porażki. W miniony czwartek w drużynie zielono-białych nastąpiła zmiana na stanowisku trenera, gdzie dotychczasowego szkoleniowca Błażeja Mierzejewskiego zastapił były wieloletni zawodnik Arki Gdynia - Krzysztof Sobieraj. Efekt „nowej miotły” zadziałał i Starogardzianie pokonali w ostatniej serii gier w Koszalinie Gwardię 2:0 po bramkach Kacpra Łazaja i Bartosza Kuźniarskiego. Teraz będą chcieli zawalczyć o zwycięstwo przed własną publicznością.
piłka nożna / III liga Bengoro - 22.09.2020 19:23
Przemysław Brzeziański zawodnikiem Błękitnych
autor: JurgolPrzemysław Brzeziański ponownie został zawodnikiem Błękitnych Stargard. Przemek podpisał z Błękitnymi dwuletni kontrakt. Do Błękitnych przechodzi na zasadzie transferu definitywnego ze Świtu Skolwin Szczecin.

Dla 28-letniego napastnika będzie to trzeci kontrakt z biało-niebieskimi. Przemysław Brzeziański wcześniej był zawodnikiem Błękitnych w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017, gdzie w 17 rozegranych spotkaniach zdobył 6 bramek. Następnie grał w koszalińskiej Gwardii z którą awansował do II ligi. W sezonie 2018/2019 ponownie przeszedł do Błękitnych, gdzie pod okiem trenera Adama Topolskiego był czołowym strzelcem Błękitnych w II lidze strzelając 9 bramek. Ostatni sezon spędził w czołowej drużynie III ligi Świcie Skolwin Szczecin. Obecny sezon również rozpoczął w Świcie dla którego w ośmiu meczach III ligi zdobył już 6 bramek.
piłka nożna / III liga Bengoro - 22.09.2020 07:41
Świt przełamał strzelecką niemoc
autor: Świt Skolwin FbDwa ostatnie mecze Świtu w Skolwinie zakończyły się bezbramkowymi remisami, więc zdobycie bramki/-ek w meczu z niedawnym II-ligowcem z Wejherowa było w sobotnie popołudnie priorytetem dla drużyny z północnego Szczecina.

Tym razem Świtowcy za sprawą Szymona Kapelusza otworzyli wynik już w 2 minucie pojedynku. W 11 minucie po dośrodkowaniu Shumy Nagamatsu z rzutu wolnego i uderzeniu głową Patryka Bila gości przed utratą gola uratowało spojenie słupka z poprzeczką. Japoński skrzydłowy Świtu sprawiał podopiecznym Grzegorza Nicińskiego sporo problemów, czego efektem rzut karny podyktowany za faulu na „skolwińskim samuraju” w 24 minucie meczu. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Przemysław Brzeziański, który mocnym strzałem po ziemi zdobył drugiego gola. Mimo chęci i dobrej gry ze strony gospodarzy więcej goli w tej części gry już nie padło.
piłka nożna / III liga Bengoro - 21.09.2020 20:52
Bartosz Boniecki wypożyczony z Pogoni Szczecin
Arka Gdynia zawarła z Pogonią Szczecin umowę wypożyczenia Bartosz Bonieckiego do końca sezonu 2021/2022. Umowa zawiera opcję pierwokupu.

Bartosz Boniecki urodził się 9 kwietnia 2000 roku w Golubiu-Dobrzyniu. Jest uniwersalnym pomocnikiem. W poprzednim sezonie grał w 2-ligowej Elanie Toruń. Wystąpił w 31 meczach i zdobył 5 bramek i 3 asysty.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 18.09.2020 08:31
Ekipa „Nitki” w Skolwinie
]W sobotę do północnego Szczecina zawita drużyna Gryfa Wejherowo, prowadzona przez Grzegorza Nicińskiego byłego piłkarza doskonale znanego kibicom z występów w Pogoni Szczecin, który nie tak dawno był trenerem I-ligowego Chrobrego Głogów.
Gryf to spadkowicz z II ligi, który mocno stawia na swoich wychowanków, których wspiera doświadczony napastnik znany z występów w Arce Gdynia - Przemysław Trytko. Goście po siedmiu kolejkach mają na swoim koncie 7 punktów, a przed tygodniem ulegli w Wejherowie Gwardii Koszalin 0:1.

piłka nożna / III liga Swit1952 - 18.09.2020 08:30
FPP: Z Cracovią w Skolwinie
W związku z wieloma pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi meczu 1/16 Fortuna Pucharu Polski z Cracovią pragniemy poinformować, że spotkanie to zostanie rozegrane na domowym obiekcie Świtu w Skolwinie.

Mecz pucharowy będzie imprezą biletowaną, a o szczegółach dystrybucji oraz cen biletów poinformujemy Państwa w najbliższym czasie.
Pragniemy także poinformować, że niezależnie trwają ustalenia z telewizją Polsat Sport dotyczące ewentualnej transmisji z tego pojedynku oraz daty rozegrania meczu.
piłka nożna / III liga skryba1213 - 17.09.2020 09:08