inne / inne sporty
inne / inne sporty paulinus - 15.02.2024 08:51
Lisek coraz wyżej
autor: szlemiel Coraz wyżej skacze Piotr Lisek (OSOT Szczecin) w sezonie halowym. Podczas środowego mityngu tyczkarskiego w Roubaix (World Athletics Indoor Tour Challenger) zajął trzecie miejsce, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.82.
Zawody w mieście kojarzonym głównie z metą jednego z kolarskich monumentów, legendarnego wyścigu Paryż- Roubaix, zostały rozegrane w welodromie. Wewnątrz areny zbudowano strefę do rozgrywania konkursów tyczkarskich. Na starcie stanęło dwóch Polaków - Robert Sobera oraz Piotr Lisek.
inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka paulinus - 12.02.2024 08:48
Trzecie miejsce Liska
autor: paulinusPodczas sobotniego mityngu Hauts-de-France Pas-De-Calais Trophee EDF w Levin, zaliczanego do prestiżowego cyklu WORLD ATHLETICS INDOOR TOUR GOLD trzecie miejsce w konkursie skoku o tyczce wywalczył Piotr Lisek (OSOT Szczecin). Polak najpierw w drugiej próbie zaliczył 5.45, a chwilę później w pierwszej 5.60. Pokonanie za drugim podejściem 5.70 dało Polakowi ostatecznie trzecie miejsce w konkursie. Zwyciężył Sam Kendricks (5.76), ale to nasz reprezentant został po zawodach we Francji liderem cyklu World Athletics Indoor Tour Gold w skoku o tyczce.
inne / lekka atletyka paulinus - 08.02.2024 11:38
Wygrana w Toruniu
autor: szlemielPiotr Lisek (OSOT Szczecin) wygrał konkurs skoku o tyczce podczas ORLEN Copernicus Cup. Lisek wygraną zapewnił sobie pokonując poprzeczkę zawieszoną na 5.75. Później jeszcze bezskutecznie atakował 5.85. Drugie miejsce zajął Menno Vloon - również 5,75 a trzecie Robert Sobera - 5.55 cm.
inne / lekka atletyka paulinus - 05.02.2024 14:51
Wygrana Liska
autor: paulinus Cenną wygraną w konkursie skoku o tyczce podczas Mityngu ISTAF INDOOR W Dusseldorfie odniósł Piotr Lisek z OSOT Szczecin. Polak w pierwszej próbie zaliczył 5.40, w drugiej 5.65 oraz ponownie w pierwszej 5.75. Później, podobnie jak Amerykanin Kendricks, miał trzy nieudane skoki na 5.82, a zwycięstwo zapewnił sobie tym, że jego rywal wysokość 5.65 pokonał dopiero w ostatnim podejściu.
autor: MusachiW sobotę 02.12.2023r. w hali sportowej MOSRiR przy ul. Twardowskiego 12b w Szczecinie odbył się XXV Mikołajkowy Turniej Karate 'Samuraj Cup', którego organizatorem był Klub Karate Samuraj Szczecin.

Do rywalizacji w konkurencjach tor sprawności, kata i kumite zgłoszonych zostało 187 zawodników reprezentujących 7 klubów z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego: Kostrzyński Klub Karate, UKS Kamikaze Gryfino, LUKS Karate Goleniów, Kamikaze Szczecin, UKS Karate Funakoshi do Szczecin, UKS Polsko-Amerykańskich Szkół, KK Samuraj Szczecin.
Turniej został dofinansowany z budżetu Gminy Miasta Szczecin, a Prezydent Piotr Krzystek objął go Honorowym Patronatem.
inne / inne sporty Musachi - 05.12.2023 08:44
Samuraj Cup
W sobotę 02.12.2023r. w hali sportowej MOSRiR przy ul. Twardowskiego 12b w Szczecinie odbył się jubileuszowy, XXV Mikołajkowy Turniej Karate 'Samuraj Cup' o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin, którego organizatorem był Klub Karate Samuraj Szczecin.
Turniej został dofinansowany z budżetu Gminy Miasta Szczecin, a Prezydent Piotr Krzystek objął nasz turniej Honorowym Patronatem.
autor: KSWPodczas grudniowej gali KSW w Gliwicach do okrągłej klatki powróci Michał Materla, były mistrz i jeden z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Polsce.

W drugiej walce mistrzowskiej gali XTB KSW 89 dojdzie do starcia o pas wagi średniej. W konfrontacji tej fenomenalny Paweł Pawlak stanie do pierwszej obrony tytułu przeciwko prawdziwej legendzie MMA w Polsce Michałowi Materli. - Myślę, że ta walka jest zwieńczeniem mojej kariery - mówi Michał Materla. - Pamiętam jak to wyglądało, gdy zaczynałem, jak wyglądał ten sport, jak wyglądały początki KSW, jak wyglądała moja pierwsza walka o pas, która była okupiona dużym cierpieniem fizycznym. Cieszę się, że po tylu latach, tylu pojedynkach, dalej jestem w tym samym miejscu i będę miał znowu możliwość wygrania pasa.
inne / inne sporty Musachi - 22.11.2023 23:21
Turniej Karate 'Samuraj Cup'
W sobotę 2 grudnia 2023r. w hali sportowej MOSRiR przy ul. Twardowskiego 12b, odbędzie się XXV Mikołajkowy Turniej Karate 'Samuraj Cup' o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin.

Turniej otrzymał dofinansowanie z budżetu Miasta Szczecin. Jest to impreza o zasięgu ogólnopolskim. Dotychczas organizowane zawody cieszyły się zawsze ogromnym zainteresowaniem ze strony wielu klubów karate, o czym może świadczyć duża ilość - ponad 200 - zawodników na każdym z dotychczasowych turniejów.Turniej Mikołajkowy Karate WKF w Szczecinie, jest organizowany cyklicznie przez Klub Karate Samuraj od 1999 roku. Od roku 2001 Honorowy Patronat nad Turniejem objął Prezydent Miasta Szczecin. Rozpoczęcie Turnieju jest zaplanowane na  godzinę 10.00.