skryba1213
inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka paulinus - 14.06.2019 09:07
Lisek z minimum na Igrzyska w Tokio
autor: K.GrzeszkowiakSezon letni na dobre jeszcze nie wystartował a Piotr Lisek (OSOT Szczecin) uzyskał drugie minimum. Kilka dni temu zakwalifikował się na mistrzostwa świata a tym razem wypełnił minimum na przyszłoroczne igrzyska w Tokio. Lisek w konkursie skoku o tyczce podczas Diamentowej Ligi w Oslo pokonał poprzeczkę na wysokości 5.81. Wraz z trójką innych tyczkarzy atakował jeszcze 5.91, ale z wysokością uporał się jedynie Sam Kendricks. Lisek uplasował się na drugim miejscu.
inne / boks
inne / boks royal447 - 13.06.2019 23:40
Główka powalczy na Łotwie
autor: Krzysztof Głowacki instagram Godziny dzielą nas od kolejnej walki Krzysztofa Głowackiego. Wałczanin w Rydze zmierzy się z przedstawicielem gospodarzy Łotyszem Mairisem Briedisem. Do półfinałowej walki turnieju World Boxing Super Series dojdzie w najbliższą sobotę. Jej stawką będą pasy mistrzowskie WBC i WBO wagi junior ciężkiej, a także awans do finałowej walki turnieju World Boxing Super Series. W drugim półfinale tego samego wieczoru zmierzą się Yunier DorticosAndrew Tabiti.
inne / lekka atletyka paulinus - 13.06.2019 11:07
Zalewski piąty, Hołub szósta
autor: kogut
Memoriał pamięci Ireny Szewińskiej zakończony. Zawody odbyły się w Bydgoszczy. W biegu na 3000 metrów z przeszkodami Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) zajął piąte miejsce z rezultatem - 8:44.43. Zwyciężył Kenijczyk Barnabas Kipyego - 8:26.88. Szósta w biegu na 400 metrów pań była Małgorzata Hołub - Kowalik (KL Bałtyk Koszalin), która osiągnęła wynik 52.05.
inne / lekka atletyka paulinus - 12.06.2019 12:00
Lisek z minimum na MŚ
autor: K.GrzeszkowiakPiotr Lisek (OSOT Szczecin) w pierwszym swoim starcie w sezonie letnim wynikiem 5.71 zapewnił sobie minimum na Mistrzostwa Świata w Dosze. Na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy w preludium do 1. Memoriału Ireny Szewińskiej Lisek w konkursie skoku o tyczce zajął trzecie miejsce. Zwyciężył zawodnik gospodarzy Paweł Wojciechowski, który w drugiej próbie pokonał poprzeczkę na wysokości 5.81 i tym samym uzyskał minimum na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie. Wojciechowski atakował jeszcze rekord Polski 6.01, ale bez powodzenia. Na drugim stopniu podium stanął Augusto Dutra z Brazylii (5.71).
inne / p3ywanie
inne / p3ywanie paulinus - 07.06.2019 10:42
Ratownicy powalczą o medale
autor: krabPodczas najbliższego weekendu w Szczecinie odbędą się 53. Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Rywalizacja rozgrywać się będzie na pływalni Floating Arena. Prawo startu w zawodach mają zawodnicy posiadający ważną legitymację członka WOPR na dany rok. Podczas zawodów prowadzona będzie klasyfikacja w czterech kategoriach wiekowych. Udział w imprezie zgłosiło dwadzieścia klubów, w tym dwa zagraniczne, które reprezentować będzie 117 panów i 91 kobiet.
inne / inne sporty
inne / inne sporty tasia - 07.06.2019 09:08
Rowerowy ultra
autor: tasiaPrawie 120 zawodników wystartuje w sobotę 8 czerwca w kolejnej edycji rowerowego Ultramaratonu Szczecin-Kołobrzeg.
Długość trasy to około 160 km. Start odbędzie się o godzinie 20.00 z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, a śmiałkowie będą mieli 13 godzin na pokonanie nocą trasy po lasach, łąkach i polach do Kołobrzegu.
Trasa prowadzi tradycyjnie już kolejny rok przez okoliczne miejscowości Szczecina, powiat goleniowski, gryficki oraz kołobrzeski.
Punkty kontrolno - żywieniowe zlokalizowane będą w Maszewie, Nowogardzie, Płotach i Strzykocinie.
Trasa jest bardzo wymagająca - nawet bardzo - dlatego śmiałkowie to prawdziwi rowerowi ultrasi. Poza typem trasy - w większości przełaj - dodatkowymi utrudnieniami są pogoda oraz nocna pora. Do mety docierają najwytrwalsi oraz najlepiej przygotowani. Rowerowi ULTRA!
inne / lekka atletyka paulinus - 05.06.2019 22:05
Zwycięstwo Hołub - Kowalik
autor: Małgorzata Hołub - Fanpage Małgorzata Hołub - Kowalik (KL Bałtyk Koszalin) wygrała bieg na 400 metrów podczas Pucharu Rygi, rozegranego w Ogre na przedmieściach łotewskiej stolicy.
Polka triumf odniosła po świetnym finiszu, który przypieczętowała wyprzedzając na ostatnich metrach Cypryjkę Eleni Arymatę - multimedalistkę igrzysk śródziemnomorskich oraz igrzysk małych państw Europy. Czas naszej zawodniczki - 51.87 - jest słabszy zaledwie o 0.07 sekundy od wskaźnika PZLA na mistrzostwa świata w Katarze.