inne / inne sporty me - 03.07.2022 20:06
Nadmorskie walki
autor: me
Jak upalne lato to najlepiej spędzać je nad polskim morzem. A jeszcze jak do tego dodamy galę MMA to już chyba nic lepszego fana tego sportu spotkać nie może. Z takiego założenia wyszli organizatorzy drugiej już edycji Seaside BattleS. W sobotni wieczór licznie zgromadzoną, w hali sportowej MOSiK w Dziwnowie, publiczność czekało jedenaście pojedynków mieszanych sztuk walki.

W walce wieczoru faworyzowany i mający za sobą występy w organizacji FEN Kamil Wojciechowski bez większych problemów poddał Arkadiusza Jędraczkę. Walka trwała zaledwie 2 minuty i 32 sekundy.
inne / inne sporty paulinus - 27.06.2022 14:59
Srebrny medal kanadyjkarza Wiskordu
autor: https://www.facebook.com/KS-WiskAż piętnaście medali wywalczyli polscy kajakarze w Mistrzostwach Europy Juniorów i U23 w sprincie kajakowym, które odbyły się w Belgradzie. Biało-czerwoni zdobyli dziewięć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy medal, a w klasyfikacji medalowej zajęli drugie miejsce, przegrywając jedynie z Węgrami. W kategorii do lat 23 przedstawiciele Polskiego Związku Kajakowego nie mieli sobie równych, zdobywając aż 13 medali. Wśród medalistów imprezy znalazł się zawodnik Wiskordu Szczecin - Kacper Sieradzan(tu na najwyższym stopniu podium). Sieradzan z czasem 3:58.547 zajął drugie miejsce w finale c-1 na 1000 metrów i został wicemistrzem Europy Juniorów. Zwyciężył Aleksandre TsiIvtsivadze - 3:58.457.
autor: Musachi
W sobotę 11 czerwca 2022r. w  hali sportowej MOSRiR przy ul. Twardowskiego12b wSzczecinie, dzięki wsparciu Gminy Miasto Szczecin, odbyła się dwunasta edycja Szczecińskiej Spartakiady Karate Dzieci i Młodzieży zorganizowana przez Klub Karate Samuraj.

W turnieju wzięło udział 156 zawodników reprezentujących 8 klubów karate Shotokan z województwa lubuskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego: Kostrzyński Klub Karate, KK Tora Legnica, LUKS Karate Goleniów, Kamikaze Szczecin, Shobu-kan Stargard, UKS Karate Funakoshi do Szczecin, UKS Polsko-Amerykańskich Szkół, KK Samuraj Szczecin.
inne / inne sporty Bengoro - 16.06.2022 07:51
Romanowski vs Grzebyk na KSW 72
autor: KSWW lipcu organizacja KSW po raz pierwszy w historii zawita ze swoim wydarzeniem do Kielc. Podczas gali KSW 72, która odbędzie się 23 lipca w Amfiteatrze Kadzielnia, fani zobaczą pojedynek na szczycie wagi półśredniej pomiędzy Tomaszem Romanowskim (15-8, 5 KO, 1 Sub) i Andrzejem Grzebykiem (18-5, 11 KO, 3 Sub) oraz walkę młodych wilków kategorii piórkowej - Patryka Kaczmarczyka (8-1, 2 KO, 2 Sub) z Dawidem Śmiełowskim (9-0, 7 KO, 2 Sub).

Tomasz Romanowski znajduje się dziś na drugim miejscu pierwszej piątki rankingu wagi półśredniej KSW. Zawodnik ze Stargardu w ostatnim boju pokonał Michała Pietrzaka, a wcześniej błyskawicznie znokautował Aleksandara Rakasa. „Tommy”, znany ze swojego widowiskowego stylu walki, wszedł do KSW jako zwycięzca programu „Tylko Jeden”, w którym pokonał Mariusza Radziszewskiego i dwukrotnie Marcina Krakowiaka.
inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka paulinus - 13.06.2022 16:01
Pięć medali Zachodniopomorskich lekkoatletów
autor: szlemielPięć medali zdobyli Zachodniopomorscy sportowcy podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Polski, które rozegrano w Suwałkach. W dorobku lekkoatletów znalazły się trzy złote oraz po jednym srebrnym i brązowym krążku. Konkurs skoku o tyczce wygrał Piotr Lisek (OSOT Szczecin), który pokonał wysokość 5,65. Na najwyższym stopniu podium stanął również Patryk Dobek (MKL Szczecin) w biegu na 800 metrów oraz Michał Rozmys (Barnim Goleniów) na 1500 metrów.
inne / inne sporty Musachi - 10.06.2022 06:00
Szczecińska Spartakiada Karate Dzieci i Młodzieży
W sobotę 11.06.2022r. w hali sportowej MOSRiR przy ul. Twardowskiego 12b w Szczecinie odbędzie się Szczecińska Spartakiada Karate Dzieci i Młodzieży zorganizowana przez Klub Karate Samuraj.

Podczas zawodów, które rozpoczną się o godzinie 12.00, zostaną rozegrane konkurencje kata, kumite i tor sprawności fizycznej. Turniej został dofinansowany z budżetu Gminy Miasto Szczecin, a uroczyste rozpoczęcie zawodów jest zaplanowane na  godzinę 12.00.
inne / inne sporty paulinus - 07.06.2022 12:44
Rozmys na podium
autor: kogutPodczas zaliczanego do cyklu World Athletics Continental Tour Gold mityngu poświęconego pamięci Fanny Blankers-Koen w Heneglo drugi był Michał Rozmys z Barnima Goleniów.

Rozmys na dystansie 1500 metrów uzyskał czas 3:35.40. Wygrał Kumari Taki - 3:34.77.
inne / kajakarstwo
inne / kajakarstwo paulinus - 07.06.2022 00:32
Poczwórnie złoty
Kacper Sieradzan z Wiskordu Szczecin zdobył nagrodę dla najlepszego zawodnika międzynarodowych regat kajakowych w Bratysławie. Szczecinianin wystartował w czterech konkurencjach i odniósł cztery zwycięstwa. Triumfował w wyścigach C1 200, 500 i 1000 metrów oraz C2 500 metrów. Kolejny start w Belgradzie podczas Mistrzostw Europy Juniorów.