inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka paulinus - 26.02.2024 09:36
Podwójny sukces Liska w Madrycie
autor: szlemielPiotr Lisek (OSOT Szczecin) zwyciężył w finałowych zawodach World Athletics Indoor Tour Gold oraz triumfował w całym tegorocznym cyklu.
Polski tyczkarz zwycięski dla siebie konkurs rozpoczął od pokonania w pierwszej próbie 5.50. Następnie bez problemu uporał się z poprzeczką zawieszoną na 5.70 i pewny - w obliczu niepowodzenia Portugalczyka Buaro na 5.75 - triumfu bezskutecznie atakował 5.80. Lisek oprócz zwycięstwa w mityngu w Madrycie do swoich listy swoich sukcesów zapisał także wygraną w całym tegorocznym cyklu World Indoor Tour Gold.
inne / lekka atletyka paulinus - 20.02.2024 08:01
Trzy medale lekkoatletów
autor: paulinusTrzy medale lekkoatletycznych halowych Mistrzostw Polski wywalczyli w weekend w Toruniu zachodniopomorscy lekkoatleci. Na najwyższym stopniu podium stanął tyczkarz Piotr Lisek (OSOT Szczecin). Lisek pokonał poprzeczkę na wysokości 5.80. Z kolei na najniższym stopniu podium w tej samej konkurencji, tylko kobiet stanęła inna zawodniczka OSOT-u Zofia Gaborska - 4.10.
Trzeci medal to zasługa Michała Groberskiego z Barnima Goleniów, który zajął drugie miejsce w biegu na 3000m. Formy nie może odnaleźć Patryk Dobek. Biegacz MKL Szczecin i medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio był piąty w biegu na 800 m.
inne / inne sporty
inne / inne sporty paulinus - 15.02.2024 08:51
Lisek coraz wyżej
autor: szlemiel Coraz wyżej skacze Piotr Lisek (OSOT Szczecin) w sezonie halowym. Podczas środowego mityngu tyczkarskiego w Roubaix (World Athletics Indoor Tour Challenger) zajął trzecie miejsce, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.82.
Zawody w mieście kojarzonym głównie z metą jednego z kolarskich monumentów, legendarnego wyścigu Paryż- Roubaix, zostały rozegrane w welodromie. Wewnątrz areny zbudowano strefę do rozgrywania konkursów tyczkarskich. Na starcie stanęło dwóch Polaków - Robert Sobera oraz Piotr Lisek.
inne / lekka atletyka paulinus - 12.02.2024 08:48
Trzecie miejsce Liska
autor: paulinusPodczas sobotniego mityngu Hauts-de-France Pas-De-Calais Trophee EDF w Levin, zaliczanego do prestiżowego cyklu WORLD ATHLETICS INDOOR TOUR GOLD trzecie miejsce w konkursie skoku o tyczce wywalczył Piotr Lisek (OSOT Szczecin). Polak najpierw w drugiej próbie zaliczył 5.45, a chwilę później w pierwszej 5.60. Pokonanie za drugim podejściem 5.70 dało Polakowi ostatecznie trzecie miejsce w konkursie. Zwyciężył Sam Kendricks (5.76), ale to nasz reprezentant został po zawodach we Francji liderem cyklu World Athletics Indoor Tour Gold w skoku o tyczce.
inne / lekka atletyka paulinus - 08.02.2024 11:38
Wygrana w Toruniu
autor: szlemielPiotr Lisek (OSOT Szczecin) wygrał konkurs skoku o tyczce podczas ORLEN Copernicus Cup. Lisek wygraną zapewnił sobie pokonując poprzeczkę zawieszoną na 5.75. Później jeszcze bezskutecznie atakował 5.85. Drugie miejsce zajął Menno Vloon - również 5,75 a trzecie Robert Sobera - 5.55 cm.
inne / lekka atletyka paulinus - 05.02.2024 14:51
Wygrana Liska
autor: paulinus Cenną wygraną w konkursie skoku o tyczce podczas Mityngu ISTAF INDOOR W Dusseldorfie odniósł Piotr Lisek z OSOT Szczecin. Polak w pierwszej próbie zaliczył 5.40, w drugiej 5.65 oraz ponownie w pierwszej 5.75. Później, podobnie jak Amerykanin Kendricks, miał trzy nieudane skoki na 5.82, a zwycięstwo zapewnił sobie tym, że jego rywal wysokość 5.65 pokonał dopiero w ostatnim podejściu.
autor: MusachiW sobotę 02.12.2023r. w hali sportowej MOSRiR przy ul. Twardowskiego 12b w Szczecinie odbył się XXV Mikołajkowy Turniej Karate 'Samuraj Cup', którego organizatorem był Klub Karate Samuraj Szczecin.

Do rywalizacji w konkurencjach tor sprawności, kata i kumite zgłoszonych zostało 187 zawodników reprezentujących 7 klubów z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego: Kostrzyński Klub Karate, UKS Kamikaze Gryfino, LUKS Karate Goleniów, Kamikaze Szczecin, UKS Karate Funakoshi do Szczecin, UKS Polsko-Amerykańskich Szkół, KK Samuraj Szczecin.
Turniej został dofinansowany z budżetu Gminy Miasta Szczecin, a Prezydent Piotr Krzystek objął go Honorowym Patronatem.
inne / inne sporty Musachi - 05.12.2023 08:44
Samuraj Cup
W sobotę 02.12.2023r. w hali sportowej MOSRiR przy ul. Twardowskiego 12b w Szczecinie odbył się jubileuszowy, XXV Mikołajkowy Turniej Karate 'Samuraj Cup' o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin, którego organizatorem był Klub Karate Samuraj Szczecin.
Turniej został dofinansowany z budżetu Gminy Miasta Szczecin, a Prezydent Piotr Krzystek objął nasz turniej Honorowym Patronatem.