inne / ?eglarstwo
inne / ?eglarstwo paulinus - 20.08.2019 10:04
Trwają zapisy do regat Sputnik Cup
W dniach od 12 do 16 września 2019 r. odbędą się VI Regaty SPUTNIK CUP. Żeglarze będą rywalizować na akwenie Morza Bałtyckiego na trasie Kamień Pomorski - Bornholm do duńskiego portu Nexo.
Regaty Sputnik Cup organizowane są przez Stowarzyszenie Jacht Klub Kamień Pomorski przy współudziale partnerów: Mariny Kamień Pomorski, Gminy Kamień Pomorski, Portu Nexo, Firmy Bornpol i Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Klasyfikacja jachtów będzie utworzona w grupach: KWR oraz OPEN. Klasy regatowe zostaną utworzone po zgłoszeniu się minimum trzech jachtów. Impreza zaliczana jest do Pucharu Bałtyku Południowego oraz do Pucharu Sezonu KWR.

inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka paulinus - 19.08.2019 21:18
Złoty Zalewski, Kaczyńska i Pliś z medalami
autor: kogutKrystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) zdobył w Sieradzu złoty medal w biegu na 5000 metrów. Na podium w kategorii kobiet stanęły także dwie zawodniczki z Zachodniopomorskiego.
Bieg kobiet przez znaczną część dystansu prowadziły trzy zawodniczki mające po jednym tytule mistrzowskim w biegu na 5000 m. Szalę zwycięstwa zdecydowanie przechyliła na swoją korzyść Katarzyna Jankowska, która czasem 15:49.68 wyprzedziła Paulinę Kaczyńską o osiem sekund i Renatę Pliś o 17 sekund. Poprzedni tytuł Katarzyna zdobyła przed dwoma laty pod panieńskim nazwiskiem Rutkowska. Jest to już jej siódmy złoty medal MP - 10.000 m (3), 5000 m(2) i bieg przełajowy (2).
inne / lekka atletyka paulinus - 18.08.2019 22:02
Gwiazdy wygrywały w Szczecinie
autor: szlemielMichał Haratyk, Piotr Lisek oraz Marcin Lewandowski wygrali podczas 2. Memoriału Wiesława Maniaka, który został rozegrany w Szczecinie.
Michał Haratyk (KS Sprint Bielsko-Biała) ponownie przekroczył 21 metrów wygrywając z wynikiem 21.22. W biegu na 800 metrów Marcin Lewandowski na finiszowej prostej wyprzedził m.in. Michała Rozmysa i wygrał z czasem 1:45.09. Dużo emocji było w konkursie skoku o tyczce. Wygrał Piotr Lisek, który po zaliczeniu 5.81 trzykrotnie atakował jeszcze 5.91. Drugi był, z wynikiem 5.71, Paweł Wojciechowski. Warty odnotowana jest też wynik czwartego w konkursie Roberta Sobry - wrocławianin pokonał w Szczecinie 5.61.

inne / inne sporty
inne / inne sporty paulinus - 14.08.2019 09:14
Strażacy na plażę
autor: paulinusZachodniopomorski Oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa, Komenda Wojewódzka PSP w Szczecinie, Komenda Powiatowa PSP w Kołobrzegu, SITP koło w Kołobrzegu organizują w dniach 16-17 sierpnia na plaży (przed hotelem Bałtyk) międzynarodowe zawody pn. '9th Szczecin Toughest Firefighter Challenge 2019 - Kołobrzeg Beach Edition'.
Jest to druga edycja na świecie a pierwsza w Polsce (pierwsza edycja odbyła się w Stanach Zjednoczonych), odbywająca się na piasku formuła zawodów strażackich. W trakcie zawodów oprócz widowiskowego zmagania się zawodników z zadaniami, przewidziano atrakcje dla dzieci w postaci miniaturowego toru przeszkód, mobilną ściankę wspinaczkową oraz prezentacje firm z branży pożarniczej.

inne / kajakarstwo
inne / kajakarstwo paulinus - 14.08.2019 08:53
Maraton Kajakowy Zimorodek i spacer dla mieszkańców
autor: me17 sierpnia z North East Mariny wystartuje Maraton Kajakowy Zimorodek. Uczestnicy będą mieli do pokonania około 55-kilometrową trasę wiodącą m.in. przez Kanał Kurowski, Kanał Zielony i Gryfino. Mieszkańców i turystów zapraszamy na wodny spacer miejski.

Maraton Kajakowy Zimorodek wystartuje o godz. 10.00. Uczestnicy pokonają 55 kilometrów trasy po Odrze (Odra Wschodnia, Odra Zachodnia, kanały łączące). Pierwsi zawodnicy zaczną pojawiać się w North East Marinie około godz. 15.00, jednak cały wyścig zakończy się dopiero o godz. 19.00, gdy zostaną wręczone nagrody i puchary.

inne / inne sporty paulinus - 13.08.2019 08:00
XVIII Festiwal Gwiazd Sportu Dziwnów 2019
autor: maggiW tym roku w Dziwnowie odbędzie się już XVIII Festiwal Gwiazd Sportu. Od 18 lat do Dziwnowa przyjeżdżają największe gwiazdy polskiego sportu, a miasteczko jest letnią, sportową stolicą Polski. W ciągu 18 lat w Alei Gwiazd Sportu odsłonięto ponad 100 replik medali. Odlane z mosiądzu medale są kilkakrotnie powiększone, więc można zobaczyć każdy szczegół. Przy każdym z nich widnieje podpis zdobywcy. W tym roku pojawią się kolejne trofea sportowe. Festiwal Gwiazd w Dziwnowie to nie tylko sportowcy odsłaniający repliki swoich medali, ale też spora grupa sportowców zaprzyjaźnionych z Dziwnowem.
inne / lekka atletyka paulinus - 11.08.2019 20:04
Biało - Czerwoni ze złotem
autor: krzysztof grzeszkowiakBiało - Czerwoni zdobyli tytuł Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce. Polacy zgromadzili 345 punktów i w Bydgoszczy osiągnęli historyczny sukces. Wicemistrzami zostali reprezentanci Niemiec (317,5 pkt), a brąz wywalczyli Francuzi (316,5 pkt).
Swój udział w tym zwycięstwie mięli zawodnicy w Zachodniopomorskiego. W ostatnim dniu zawodów na najwyższym stopniu podium w konkursie skoku o tyczce stanął Piotr Lisek (OSOT Szczecin), który pokonał poprzeczkę na wysokości 5,81. Później atakował również Rekord Polski 6,03, ale bez powodzenia.
inne / kajakarstwo paulinus - 11.08.2019 19:49
Medale kajakarzy Wiskordu
autor: wiskord szczecinW Bydgoszczy rozegrano zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kajakarstwie. Tytuł Mistrzyń Polski zdobyła dwójka kanadyjkarek Julia Zawadzka- Julia Janowicz, która rywalizowała na olimpijskim dystansie 500m! Julia Zawadzka wywalczyła również srebrny medal w konkurencji C1-500m. W rywalizacji kanadyjkarzy Kacper Sieradzan stanął na najniższym stopniu podium na 500 m, dzień później dorzucił taki sam krążek na dystansie dwa razy dłuższym.